Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

poniedziałek, 17 czerwca 2019

Wykład prof. Heinemanna "Der 20. Juli 1944 als Teil der deutschen Militärgeschichte"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

szablon Heinemann4

 

W środę 19 czerwca o godz. 17:00 odbędzie się w Centrum wykład prof. Winfrieda Heinemanna pt. "Der 20. Juli 1944 als Teil  der deutschen Militärgeschichte". Prof. Heinemann jest niemieckim oficerem w stopniu pułkownika i historykiem wojskowym, pracował w Centrum Historii Wojskowej i Nauk Społecznych Bundeswehry (Zentrum für Militärgeschichte und Sozialwissenschaften der Bundeswehr), a od 2014 roku jest honorowym profesorem Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego Cottbus-Senftenberg. Impulsem do spotkania z profesorem i dyskusji na temat historii wojskowości w odniesieniu do narodowo-konserwatywnego ruchu oporu wobec reżimu nazistowskiego w czasie II wojny światowej jest zbliżająca się 75 rocznica próby zamachu na Hitlera z 20 lipca 1944 r.

 

W swoim wykładzie prof. Heinemann prześledzi, które koncepcje militarne z okresu Reichswehry czy nawet Rzeszy wilhelminskiej znalazly ujście w planach zamachu oraz spojrzy na zamach jako działanie o charakterze militarnym. Zostaną ponadto omówione reperkusje działalności ruchu oporu w Bundeswehrze i Narodowej Armii Ludowej.

 

Spotkanie odbędzie się w sali im. prof. Lutza (nr 13) i będzie prowadzone w języku niemieckim (dyskusja towarzysząca tłumaczona konsekutywnie).

 

Serdecznie zapraszamy!

 

------

Plakat do POBRANIA

 

 

 

 

Czytany 2968 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 czerwca 2019 16:01