Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

dydaktyka

dydaktyka


 

Dydaktyka jest jednym z punktów ciężkości pracy Centrum. Prowadzi ono zajęcia dydaktyczne różnego stopnia we współpracy z instytutami UWr.

 

Od 2003 r. istnieje seminarium doktorskie, którego ponad 30 słuchaczy uzyskało już stopień doktora. Część obronionych dysertacji ukazała się drukiem. CSNE zachęca swych doktorantów, by oprócz pracy nad doktoratem, włączyli się aktywnie do różnych innych naukowych i organizacyjnych projektów realizowanych w tej placówce. W seminarium biorą coraz częściej udział osoby z zagranicy. Uczestnicy seminarium doktorskiego korzystają z dobrze wyposażonej biblioteki Centrum oraz mają do dyspozycji osobny gabinet wyposażony w stanowiska komputerowe. 

 

W latach 2010-2015 CSNE i Wydział Nauk Społecznych prowadziły wspólnie kierunek studiów: dyplomacja europejska, który cieszył się dużą popularnością wśród studentów. 

 

W październiku 2017 r. Centrum wspólnie z Wydziałem Nauk Historycznych i Pedagogicznych uruchomił nowy kierunek studiów: Interdyscyplinarne Studia Europejskie (ISE). Jest to nowatorski kierunek studiów stacjonarnych II stopnia, łączący podejścia badawcze z obszaru nauk humanistycznych i społecznych.

 

Ważną częścią działalności dydaktycznej jest popularyzowanie języka niemieckiego. W tym celu pracownicy CSNE prowadzą z tego języka zajęcia specjalistyczne o charakterze uzupełniającym. Ofertę edukacyjną Centrum wzbogacają również zajęcia dla studentów zagranicznych (prowadzone w języku angielskim oraz niemieckim) proponowane w ramach programu Erasmus +.