Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

poniedziałek, 06 grudnia 2010

Komunikat dla wydawnictw

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Biuro Koordynatora Naukowego projektu „Polsko-Niemiecki Podręcznik Historii” we Wrocławiu, w imieniu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Zarządzającej projektu informuje, że zakończona została faza koncepcyjna realizacji projektu „Polsko-Niemiecki Podręcznik Historii”. Oficjalna prezentacja dokumentu „Podręcznik do historii. Projekt polsko-niemiecki – Zalecenia”, zawierającego koncepcję podręcznika, wypracowaną przez grono ekspertów z zakresu historii i dydaktyki historii, odbyła się w Warszawie, 1 grudnia 2010 r.

 

W związku z tym zwracamy się do polskich wydawnictw edukacyjnych zainteresowanych udziałem w projekcie i gotowych do jego realizacji w ścisłej współpracy z wydawnictwem niemieckim i Radą Ekspertów projektu, do zgłaszania swych kandydatur do Biura Koordynatora Naukowego projektu „Polsko-Niemiecki Podręcznik Historii”.  

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia 2011 r.

 

Szczegółowe kryteria sformułowane są w  dokumencie „Podręcznik do historii. Projekt polsko-niemiecki – Zalecenia”, który zostanie przekazany zainteresowanym wydawnictwom.


Kontakt:


Prof. dr hab. Krzysztof Ruchniewicz                    
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Dr Dariusz Wojtaszyn e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Biuro Koordynatora Naukowego

projektu „Polsko-Niemiecki Podręcznik Historii”

przy Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta

Uniwersytetu Wrocławskiego

Ul. Strażnicza 1-3

50-206 Wrocław


Czytany 45909 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 grudnia 2010 13:20