Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

czwartek, 28 września 2023

Spotkanie Europa-Forum w CSNE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polsko-Niemieckie Koło Gospodarcze we Wrocławiu serdecznie zaprasza na pierwsze jesienne spotkanie EF, które poświęcone będzie tematowi:

 

“Stosunki polsko-niemieckie: Wyzwania i perspektywy na przyszłość”

 

Uwaga zmiana miejsca i terminu!

 

Spotkanie odbędzie się w piątek, 29 września 2023 roku o godzinie 18:00 w:

 

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich
im. Willy’ego Brandta UWr
ul. Strażnicza 1-3
50-206 Wrocław

 

Wyjątkowym prelegentem tego wydarzenia będzie Prof. dr hab. Krzysztof Ruchniewicz, ceniony znawca stosunków polsko-niemieckich, wybitny historyk i publicysta.

 

Profesor Ruchniewicz ma niezwykle bogate doświadczenie badawcze oraz praktyczne zaangażowanie w rozwijanie dialogu między Polską a Niemcami. Jego ścieżka naukowa wiodła przez Wrocław, Saarbrücken i Marburg, a jego prace doktorska i habilitacyjna koncentrowały się na kluczowych momentach w stosunkach politycznych między Berlinem, Bonn i Warszawą, a także na polskich zabiegach o odszkodowania niemieckie.

 

Profesor Ruchniewicz od 2002 roku jest jednym z twórców oraz Dyrektorem Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta na Uniwersytecie Wrocławskim. Ponadto pełni funkcję kierownika Katedry Historii Najnowszej w tym Centrum oraz jest cenionym pracownikiem naukowym Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Jego wkład w rozwijanie porozumienia polsko-niemieckiego i promowanie idei europejskiej został doceniony poprzez przyznanie mu Złotego Krzyża Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Krzyża Zasługi na Wstędze Republiki Federalnej Niemiec. Dodatkowo, w roku 2023, Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą uhonorował Profesora Ruchniewicza 22. Nagrodą Viadriny za wybitne zasługi dla porozumienia polsko-niemieckiego i idei europejskiej.

 

Tematem prelekcji Profesora Ruchniewicza na naszym spotkaniu będzie “Stosunki polsko-niemieckie: Wyzwania i perspektywy na przyszłość”. Będzie to niezwykle inspirujące wydarzenie, które pozwoli nam lepiej zrozumieć tę istotną relację między naszymi dwoma sąsiadującymi krajami oraz omówić jej perspektywy na przyszłość. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym spotkaniu i wspólnego dzielenia się wiedzą oraz refleksjami na ten temat.

 

 


 

 

Szczegóły spotkania:

Data: PIĄTEK, 29 września 2023 roku
Godzina: 18:00
Miejsce: Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta na Uniwersytecie Wrocławskim

 

Szczegółowy program znajduje się w załączniku: PROGRAM

 

Link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/efandwbz/

 

Serdecznie zapraszamy!

Czytany 748 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 września 2023 08:58