wtorek, 04 lipca 2023

Publikacja pokonferencyjna "(In)equalities. Faces of modern Europe"

Wiktoria Morawska, Maciej Olejnik (red.). (In)equalities. Faces of modern Europe.

Wrocław: Wydawnictwo Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, 2023.

WARSZTATY InEqualitiesKsiążka poświęcona jest problematyce nierówności we współczesnej Europie. Autorzy artykułów reprezentują rozmaite ośrodki badawcze z całego świata oraz różne dyscypliny naukowe (m.in. z zakresu nauk humanistycznych, prawnych i społecznych). Niniejsza praca ma charakter interdyscyplinarny.

Monografia stanowi zwieńczenie 2. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Nierówność. Oblicza Współczesnej Europy”, która odbyła się w listopadzie 2021 r. w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego (CSNE).

Publikacja została przygotowana w języku angielskim. Składa się z pięciu rozdziałów (łącznie dwadzieścia sześć artykułów). Pierwszy rozdział poświęcony jest nierównościom w odniesieniu do mniejszości. Kolejny dotyczy problemu nierówności płci, natomiast trzeci skupia się na zjawisku nierówności w przestrzeni cyfrowej. Czwarty rozdział koncentruje się na nierównościach w kontekście różnych polityk publicznych Unii Europejskiej, podczas gdy ostatni poświęcony jest różnym filozoficznym sposobom rozumienia nierówności.

Absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Europejskich (kierunku stacjonarnych studiów magisterskich, prowadzonego przez Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych oraz CSNE na Uniwersytecie Wrocławskim) jest autorką artykułu oraz współredaktorką naukową monografii. Ponadto w przygotowaniu pracy wzięli udział inni studenci ISE oraz członkowie Koła Naukowego Interdyscyplinarnych Działań Europejskich, funkcjonującego przy CSNE. Pełnili oni funkcję korektorów oraz asystentów redaktorów.

Czytany 966 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 sierpnia 2023 14:58