wtorek, 15 października 2013

Mikrokosmos integracji europejskiej. Pogranicze polsko-niemieckie w procesie przemian.

W dniach 15-16 października 2013 odbędzie się konferencja międzynarodowa "Mikrokosmos integracji europejskiej. Pogranicze polsko-niemieckie w procesie przemian".

Konferencja ma na celu dyskusję teoretyczną nad koncepcjami granicy i pogranicza oraz  analizę przemian pogranicza polsko-niemieckiego po 1989 roku w wymiarze politycznym, gospodarczym, kulturowym i społecznym. Skierowana jest do badaczy pogranicza i praktyków, którzy na co dzień angażują się w projekty transgraniczne oraz do wszystkich zainteresowanych osób.

We wtorek, 15 października o godz. 14.00 konferencję otworzą:

• prof. Krzysztof Ruchniewicz, Dyrektor Centrum im. Willy'ego Brandta
  • Piotr Womela, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce
  • Bartłomiej Ostrowski, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą i Projektów Międzynarodowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego
  • dr Gottfried Zeitz, Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, a
  • dr Günter W. Dill (były koordynator doradztwa międzynarodowego ds. administracji i polityki komunalnej w Fundacji Konrada Adenauera) zainauguruje konferencję wykładem pt.:

"W obliczu globalizacji i integracji: strategie Unii Europejskiej w celu wzmocnia roli gmin i regionów".

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta UWr

Fundacja Konrada Adenauera

Miejsce obrad: Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Strażnicza 1-3
Jezyk konferencji: polski/niemiecki - zapewniamy tłumaczenie symultaniczne
Koordynacja naukowa: dr Elżbieta Opiłowska: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

do pobrania program w wersji polskiej: Program

do pobrania program w wersji niemieckiej: Programm

Czytany 6941 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 października 2013 12:00