Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

poniedziałek, 16 stycznia 2012

Krzysztof Furtan

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Krzysztof_Furtan_fotoKrzysztof Furtan ukończył Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku prawo. W okresie studiów stypendysta Uniwersytetu Ludwika-Maksymiliana w Monachium oraz Świętego Wawrzyńca w Nowym Jorku. Pracę magisterską pod tytułem: ,,Granice jurysdykcji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej" napisaną pod kierunkiem prof. dra hab. Krzysztofa Wojtowicza obronił z wynikiem bardzo dobrym w Katedrze Prawa Międzynarodowego Publicznego i Europejskiego.

Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską o wpływie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na procesy o charakterze politycznym zachodzące w państwach członkowskich UE. Jego opiekunem naukowym jest prof. dr hab. Ireneusz Paweł Karolewski.
Interesuje się amerykańskim i europejskim konstytucjonalizmem, procesem legislacyjnym i społecznym tworzenia konstytucji, oddziaływaniem religii na prawo oraz relacjami między multikulturalizmem, społeczeństwem a prawem. W obrębie jego zainteresowań są również koncepcje wykładni konstytucji.  Jest członkiem American Society of International Law, American Branch Association of International Law, Young Proffessionals in Foreign Policy oraz aplikantem adwokackim przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Wałbrzychu.
Języki pracy naukowej: polski, angielski, niemiecki.
Publikacje:
,,Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej a sądy państw członkowskich", Civitas Europea Wrocław 2010
Czytany 51539 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 stycznia 2012 11:12