Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Friday, 15 December 2023

Prof. Stefan Troebst ponownie wybrany na Przewodniczącego Rady Kuratorów CSNE

Written by 
Rate this item
(0 votes)

478A1693

 

deutsche Fassung

 

Prof. dr hab. Stefan Troebst ponownie wybrany na Przewodniczącego Rady Kuratorów Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego (CSNE) na lata 2024-2028.

 

Miło nam jest poinformować, że prof. dr hab. Stefan Troebst - profesor emerytowany - został ponownie wybrany na Przewodniczącego Rady Kuratorów Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta - wspólnego projektu Uniwersytetu Wrocławskiego i Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) - na kadencję 2024-2028. 


Prof. Stefan Troebst, będąc w ubiegłych latach wicedyrektorem GWZO (Instytutu Historii i Kultury Europy Wschodniej im. Leibniza), a także profesorem na Uniwersytecie w Lipsku, ściśle współpracuje z Centrum i jego dyrektorem prof. dr hab. Krzysztofem Ruchniewiczem od początku działalności CSNE, czyli od roku 2002 - przy realizacji wspólnych projektów badawczych oraz konferencji, a także w ramach wymiany doktorantów i studentów. 


Należy podkreślić, że w 2023 roku Centrum im. W. Brandta po raz czwarty, z dużym sukcesem przeszło ewaluację, przeprowadzoną przez międzynarodową Komisję Ewaluacyjną.

Read 385 times Last modified on Friday, 15 December 2023 13:17