Rada kuratorów

Małgorzata Ławrowska

stefan troebst

prof. dr hab. Stefan Troebst

Geisteswissenchaftliches Zentrum Geschichte und Kultur Ostmitteleuropas w Lipsku

krzysztof wojtowicz

prof. dr hab. Krzysztof Wójtowicz

Uniwersytet Wrocławski

Rada Kuratorów doradza dyrektorowi CSNE we wszystkich znaczących kwestiach odnośnie rozwoju naukowego Centrum, a w szczególności profilu naukowego, oferty studiów, wyboru i opieki nad doktorantami oraz idei aktywności typu „extra muros”. Kuratorium opiniuje sprawozdanie roczne, budżetu oraz plan pracy Dyrektora. Ma ona prawo wyrażania opinii na tematy istotne dla wypełnienia zadań Centrum. Kuratorium spotyka się przynajmniej dwa razy w roku.