Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Monday, 04 February 2013

międzynarodowa szkoła letnia 2013

Written by  Alicja Kuropatwa
Rate this item
(1 Vote)

Międzynarodowa szkoła letnia 7 – 15 lipca 2013, Paryż

„Trójkąt Weimarski i jego sąsiedzi. Stosunki kulturalne i transfer kulturowy”

  

W tym roku odbędzie się już III edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej, organizowanej przez wybitne ośrodki naukowo-dydaktyczne z trzech krajów europejskich: Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta (Wrocław), Centre Interdisciplinaire d’études et de recherches surl’Allemagne (Paryż) oraz Ludwig-Maximilians-Universität (Monachim).

Za każdym razem tematem letniego spotkania są problemy i wyzwania, przed jakimi stoją kraje Trójkąta Weimarskiego. W ubiegłych latach uczestnicy szkoły spotkali się weWrocławiu i Krzyżowej (miejscu symbolicznym dla polsko-niemieckiego pojednania), a następnie w stolicy Bawarii – Monachium. Tym razem będą mieli okazję rozwijać swoje naukowe pasje w kolejnym państwie partnerskim – we Francji, a dokładniej w samym jej sercu – w Paryżu.

Tematem tegorocznej Szkoły Letniej jest „Trójkąt Weimarski i jego sąsiedzi. Stosunki kulturalne i transfer kulturowy”. Podobnie jak w ubiegłych latach, także tegoroczna szkoła ma interdyscyplinarny charakter. Jest to wspaniała okazja na ambitne spędzenie wakacji w gronie najlepszej kadry naukowej.

Językiem naukowym szkoły letniej jest język niemiecki.

Młodzi naukowcy (doktoranci i studenci studiów magisterskich) z Polski, Rosji i Ukrainy proszeni są o przesyłanie do 28.02.2013 roku w języku niemieckim CV, listu motywacyjnego oraz abstraktu referatu (przyporządkowanego do jednej z trzech grup tematycznych, nie więcej niż 1 strona A4) drogą mailową do dr Elżbiety Opiłowskiej na adres:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Pobierz pełną informację na temat szkoły w formacie pdf.

 

Read 7243 times Last modified on Wednesday, 15 January 2014 15:03