Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Thursday, 29 May 2014

CSNE zacieśnia współpracę z Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Podczas międzynarodowej konferencji pt. „Osłabienie państwa narodowego? Transnarodowe przestrzenie w Europie", która rozpoczęła się wczoraj w CSNE, w obecności prorektora U.Wr. ds. badań naukowych i współpracy zagranicznej,

prof. dr hab. Adama Jezierskiego, odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o pogłębieniu współpracy między Centrum im. Willy'ego Brandta UWr (CSNE) a Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (ZIP).

Dokument podpisali dyrektorzy placówek, prof. prof. Dagmara Jajeśnik-Quast oraz Krzysztof Ruchniewicz.

 

podpisanie porozumienia ZIP WBZ 2 

Przewiduje ono zacieśnienie współpracy naukowej poprzez regularną wymianę informacji o planowanych projektach, konferencjach, wystawach i publikacjach. W przyszłości CSNE i ZIP będą wspólnie organizować niektóre konferencje, koordynować wymianę pracowników naukowych i słuchaczy seminariów doktorskich oraz wymieniać się publikacjami. Obie instytucje będą również wspierać się przy pozyskiwaniu dodatkowych funduszy na realizację przedsięwzięć naukowych i wymianę pracowników i słuchaczy seminariów doktorskich.

 

Podpisane wczoraj porozumienie jest trzecim tego typu. Wcześniej CSNE podpisało takie porozumienia z Deutsches Polen Institut w Darmstadt oraz GWZO w Lipsku.

 

"Get the Flash Player" "to see this gallery."
 

 

Read 5819 times Last modified on Thursday, 29 May 2014 08:49