Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Dienstag, 10 April 2012

Polska Wielkanoc w ramach cyklu filmowego" SPOTKANIA PL-DE" Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego

wspólnie z Odra-Film, Instytutem Goethego w Krakowie i Polsko-Niemiecką Fundacją na rzecz Nauki
i HMT Heldener Metalltechnik Polska Sp. z o.o. & Co. Sp.K.

 

serdecznie zaprasza na film Polska Wielkanoc(Polnische Ostern)
w ramach cyklu filmowego "SPOTKANIA PL-DE"

10.04.2012 (wtorek) o godz. 20.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym


Polnische OsternGdy w wypadku ginie córka Wernera Graboscha, spada na niego również drugi cios – jego jedyna wnuczka Matylda, dotychczas mieszkająca z dziadkiem w Niemczech, ma od tej pory wychowywać się pod opieką jej polskiego ojca w Częstochowie. Werner zastanawia się, jak mógłby przekonać niemieckie i polskie służby socjalne, aby wnuczka trafiła pod jego opiekę i wróciła do Niemiec. Wpada na chytry plan – podczas Wielkanocy zjawia się w Częstochowie z chęcią udokumentowania, że warunki wychowawcze stworzone Matyldzie dalece odbiegają od normalności. Początkowo wszystko przebiega zgodnie z zamierzeniami, ale z czasem się okazuje, że Matylda i Werner czują się w Polsce coraz lepiej… Film urodzonego w Gdańsku Jakoba Ziemnickiego świadomie bazuje na stereotypach, ukazując, że możliwe jest pokonanie polsko-niemieckich uprzedzeń. O odwadze reżysera może świadczy zamysł, aby bohaterem, który trafia do Częstochowy w okresie Wielkanocy, uczynić niemieckiego ateistę.


Polska Wielkanoc, Niemcy 2011, 91 min.

reżyseria:  Jakob Ziemnicki,

scenariusz: Katrin Milhahn i Jakob Ziemnicki,

występują: Henry Hübchen, Grażyna Szapołowska, Adrian Topol, Barbara Wysocka;

 
Zwiastun http://youtu.be/9-dpjGTci8M

Więcej informacji na temat cyklu filmowego SPOTKANIA PL-DE

10.04.2012 (wtorek), godz. 20.00: Polska Wielkanoc

Niemcy 2011, reż. Jakob Ziemnicki, scen. Katrin Milhahn i Jakob Ziemnicki, wyst. Henry Hübchen, Grażyna Szapołowska, Adrian Topol, Barbara Wysocka; 91 min.

 

Gdy w wypadku ginie córka Wernera Graboscha, spada na niego również drugi cios – jego jedyna wnuczka Matylda, dotychczas mieszkająca z dziadkiem w Niemczech, ma od tej pory wychowywać się pod opieką jej polskiego ojca w Częstochowie. Werner zastanawia się, jak mógłby przekonać niemieckie i polskie służby socjalne, aby wnuczka trafiła pod jego opiekę i wróciła do Niemiec. Wpada na chytry plan – podczas Wielkanocy zjawia się w Częstochowie z chęcią udokumentowania, że warunki wychowawcze stworzone Matyldzie dalece odbiegają od normalności. Początkowo wszystko przebiega zgodnie z zamierzeniami, ale z czasem się okazuje, że Matylda i Werner czują się w Polsce coraz lepiej… Film urodzonego w Gdańsku Jakoba Ziemnickiego świadomie bazuje na stereotypach, ukazując, że możliwe jest pokonanie polsko-niemieckich uprzedzeń. O odwadze reżysera może świadczy zamysł, aby bohaterem, który trafia do Częstochowy w okresie Wielkanocy, uczynić niemieckiego ateistę.

Read 25871 times Last modified on Montag, 02 April 2012 09:05