Katedra Politologii

projekty zakończone

• projekt "Obywatelstwo, nacjonalizm a europejskie państwo dobrobytu" zakończony publikacjami: A.M. Suszycki/I.P. Karolewski (eds) Citizenship and Identity in the welfare state (Baden-Baden: Nomos, 2013), I.P. Karolewski/A.M. Suszycki (eds) European welfare states: Citizenship, nationalism and conflict (Osnabrueck: Fibre, 2013)
  • projekt "Nacjonalizm w Europie" (we współpracy z A.M. Suszyckim) zakończony publikacją: I.P. Karolewski/A.M. Suszycki, The Nation and Nationalism in Europe. An Introduction (Edinburgh: Edinburgh University Press, 2011);
  • projekt  "Zasoby obywatelskie w UE" (I.P. Karolewski w kooperacji z prof. Viktorią Kainą, Uniwersytet w Jenie) , zakończony publikacją I.P. Karolewski/V. Kaina (eds) Civic Resources and the Future of the European Union (London: Routledge, 2013)

• projekt "Doradztwo w polityce zagranicznej Polski i Niemiec", zakończony publikacją: M. Sus, Doradztwo w polityce zagranicznej Polski i Niemiec. Inspiracje dla Polski na przykładzie wybranych ośrodków eksperckich (Wrocław: WUW, 2011)

projekty w trakcie realizacji

• projekt "Procesy tworzenia się politycznej tożsamości zbiorowej w Europie" (I.P. Karolewski w kooperacji z prof. Viktorią Kainą z Uniwersytetu w Jenie i Sebastianem Kuhnem z Uniwersytetu w Jenie)