Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Montag, 23 November 2020

Fotoamator - drugie spotkanie w ramach cyklu „Polska i Niemcy: seanse filmowe online”

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Baner Filmy fotoamator 2020 v2

 

30 listopada o godz. 19.30 Centrum im. Willy’ego Brandta UWr zaprasza na film Fotoamator (reż. Dariusz Jabłoński, PL/DE 1998, dok. 78 min.) w ramach cyklu „Polska i Niemcy: seanse filmowe online”.

 

Film poprzedzony zostanie wstępem, a po seansie odbędzie się dyskusja. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, natomiast film udostępniony zostanie na platformie Vimeo (link wraz z hasłem podane zostaną na czacie podczas spotkania w Zoomie).

 

Link do spotkania w Zoomie:

https://zoom.us/j/98424651739?pwd=N0pOQnQ3YU12YmZ3NVd0b2dFNkxFZz09

 

Meeting ID: 984 2465 1739

Passcode: 3dxVBi

 

2 Bild Fotoamator

 

Film oparty na serii kolorowych slajdów, wykonanych podczas II wojny światowej w łódzkim getcie przez Waltera Geneweina, głównego księgowego z okupacyjnej administracji getta. Slajdy zostały skonfrontowane z relacją Arnolda Mostowicza, żydowskiego lekarza z getta. 

 

Film o dwóch perspektywach, a w konsekwencji o dwóch różnych światach, w których żyli –tuż obok siebie – księgowy getta i zamknięty w getcie lekarz. 

 

Laureat wielu nagród na światowych festiwalach, m.in. otrzymał Nagrodę Federacji Międzynarodowych Klubów Filmowych (FICC) na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie, Prix Europe w kategorii filmów dokumentalnych na Festiwalu „Prix Europe” w Berlinie, Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi i Grand Prix (Nagroda Iorisa Ivensa) na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie.

Film pochodzi z Kolekcji Filmowej Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Koordynatorem cyklu jest dr Andrzej Dębski z Pracowni Badań nad Filmem i Kulturą Audiowizualną Niemieckiego Obszaru Językowego w Centrum im. Willy’ego Brandta UWr.

Kontakt: Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann.

Facebook

---

Plakat do POBRANIA (.pdf)

Read 2112 times Last modified on Montag, 23 November 2020 20:18