Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Freitag, 19 Juni 2009

publikacje csne

Written by 
Rate this item
(0 votes)

olowek


 

W csne wydawane są różne serie publikacji.

 

W Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego publikowane są monografie.  Trwają prace nad uruchomieniem anglojęzycznego czasopisma Centrum. Raporty planuje się wydawać w formie elektronicznej. W Oficynie Wydawniczej Atut ukazuje się seria NRD polityka-społeczeństwo-kultura oraz warsztaty. W 2011r. utworzyliśmy w tym wydawnictwie nową serię pt. Niemcy – Media – Kultura. Jej redaktorem jest prof. Andrzej Gwóźdź z Katowic.


Tłumaczeniom z języka niemieckiego poświęcona jest seria studia brandtiana translationes. Od 2011 r. serię będzie wydawać Wydawnictwo Poznańskie w Poznaniu. Wznowienie serii zapoczątkowało tłumaczenie biografii Willy’ego Brandta autorstwa Petera Merseburgera, wkrótce ukaże się monografia Ph. Thera poświęcona czystkom etnicznym w Europie XX wieku.

Pod patronatem CSNE wydawana jest w TAiWPN Universitas w Krakowie seria polonica leguntur poświęcona prezentacji recepcji piśmiennictwa polskiego (od literatury pięknej po dokumentalną) w niemieckim kręgu językowym. Poza wymienionymi wydawnictwami CSNE współpracuje także z innymi oficynami w kraju i zagranicą (m.in. Nomos Verlagsgesellschaft, Gajt, Wydawnictwo Poznańskie, Neisse-Verlag, wydawnictwo "Wiedza Powszechna", czy "Via Nova").

Osobny cykl publikacji tworzą broszury z wykładami poświęconymi pamięci patrona placówki Willy'ego Brandta, willy brandt lectures, które są wydawane we współpracy z Fundacją im. Eberta (publikacje te są dostępne także w wersji elektronicznej).

 

W październiku 2014 r. uruchomiono Bibliotekę Cyfrową CSNE oraz Repozytorium CSNE. Celem przedsięwzięcia jest udostępnianie materiałów naukowych i dydaktycznych z zakresu problematyki niemieckiej i europejskiej, a w szczególności relacji polsko­niemieckich. Zadaniem kolekcji jest także popularyzowanie interdyscyplinarnych dokonań z tego zakresu. Kolekcja BC obejmuje publikacje wydawane przez CSNE, materiały promocyjne oraz dorobek naukowy pracowników Centrum. Repozytorium CSNE ma na celu udostępnianie materiałów naukowych i dydaktycznych przede wszystkim autorstwa pracowników naukowych Centrum, ale także doktorantów i studentów. 

 

Materiały z Biblioteki stały się częścią portalu Federacji Bibliotek Cyfrowych, a dzięki transferowi danych są widoczne w międzynarodowych serwisach: EuropeanieViFaOst oraz DART-Europe.

 

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE HE MicrosoftInternetExplorer4

W CSNE wydawane są różne serie publikacji. W Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego publikowane są MONOGRAFIE. Z serii ROCZNIKI oraz RAPORTY postanowiono zrezygnować. Trwają nadal prace nad uruchomieniem anglojęzycznego czasopisma Centrum. RAPORTY planuje się wydawać w formie elektronicznej. W Oficynie Wydawniczej ATUT ukazuje się seria NRD. POLITYKA. SPOŁECZEŃSTWO. KULUTRA oraz WARSZTATY. Tłumaczeniom z języka niemieckiego poświęcona jest seria STUDIA BRANDTIANA TRANSLATIONES. Od 2011 r. serię będzie wydawać Wydawnictwo Poznańskie w Poznaniu. Wznowienie serii zapoczątkuje tłumaczenie biografii Willy Brandta Petera Merserburgera. Pod patronatem CSNE wydawana jest w TAiWPN Universitas w Krakowie seria POLONICA LEGUNTUR poświęcona prezentacji recepcji piśmiennictwa polskiego (od literatury pięknej po dokumentalną) w niemieckim kręgu językowym. Poza wymienionymi wydawnictwami CSNE współpracuje także z innymi wydawnictwami w kraju i zagranicą (m.in. Nomos Verlagsgesellschaft, GAJT, Wydawnictwo Poznańskie, Neisse-Verlag, Wydawnictwo "Wiedza Powszechna", Wydawnictwo "Via Nova"). Osobny cykl publikacji tworzą broszury z wykładami poświęconymi pamięci patrona placówki W. Brandta, WILLY BRANDT LECTURES, które są wydawane we współpracy z Fundacją Eberta (publikacje te są dostępne także w wersji elektronicznej).

Read 67699 times Last modified on Montag, 20 Oktober 2014 13:03