Arleta Dulkowska
poniedziałek, 20 stycznia 2014 11:44

Arleta Dulkowska

Arleta Dulkowska 251x233 scaled croppUkończony kierunek studiów: Informatyka na Uniwersytecie Śląskim- Wydział Matematyki, Fizyki, Chemii, licencjat; Europeistyka (Współpraca Organizacji Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej w zakresie pomocy wobec państw Afryki, promotor prof. zw. dr hab. Helena Tendera- Właszczuk) w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach-Wydział Nauk Społecznych i Technicznych, licencjat;

Dyplomacja Europejska (Hitler ikoną popkultury? Współczesne wykorzystanie wizerunku Adolfa Hitlera w kulturze popularnej, promotor prof. dr hab. Ireneusz Paweł Karolewski; WikiLeaks- nowe zagrożenie dla bezpieczeństwa międzynarodowego, promotor prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Ruchniewicz) na Uniwersytecie Wrocławskim-Wydział Nauk Społecznych, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta, magister;

Prawo (Historia metod identyfikacji kryminalistycznej, promotor Prof. dr hab. Marian Mikołajczyk) na Uniwersytecie Śląskim- Wydział Prawa i Administracji, magister; Informatyka (Wyszukiwanie cech charakterystycznych na obrazach odcisków ust, promotor dr Krzysztof Wróbel) na Uniwersytecie Śląskim- Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach, magister; Akademia Młodych Dyplomatów w Europejskiej Akademii Dyplomacji, roczny program.

Temat dysertacji doktorskiej: Postacie historyczne w kulturze popularnej.

Opiekun/promotor pracy doktorskiej: prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Ruchniewicz
Zainteresowania badawcze: historia, kultura popularna, społeczeństwa i ich kultury, stosunki międzynarodowe i dialog międzykulturowy, stereotypy, bezpieczeństwo międzynarodowe, media, public relations, dyplomacja, prawa człowieka, prawo międzynarodowe, prawo karne, prawo własności intelektualnej, prawo własności przemysłowej, kryminalistyka, analiza obrazu, sieci bezprzewodowe.