Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

wtorek, 09 października 2012

Civic Ressouces and the Future of the European Union Wyróżniony

Napisane przez  Alicja Kuropatwa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z przyjemnością informujemy, że w ostatnim czasie ukazała się nowa publikacja pod redakcją naukową prof. Ireneusza P. Karolewskiego – kierownika Katedry Politologii w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta.
 

Praca zbiorowa pt.: Civic Ressouces and the Future of the European Union poświęcona jest nowej perspektywie analitycznej dotyczącej Unii Europejskiej. Opiera się ona na koncepcji tzw. zasobów obywatelskich (civic resources), takich jak: zaufanie, solidarność, wzajemna akceptacja oraz partycypacja, które często ignorowane są we współczesnych badaniach na temat „wspólnej Europy”.

Autorzy w sposób nie tylko teoretyczny, ale również przy pomocy badań empirycznych oceniają stopień oddziaływania obywateli UE na jej długoterminową efektywność, wytrzymałość oraz legitymizację. Oprócz tego, poruszają również problem potencjału transnarodowych zasobów obywatelskich.

Publikacja ta jest wynikiem projektu naukowego z udziałem naukowców z Polski, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Praca ukazała się nakładem wydawnictwa Routledge (Londyn/Nowy Jork); seria wydawnicza: Routledge Advances in European Politics.

 

 

 

Redaktorzy naukowi:

prof. Ireneusz Paweł Karolewski, kierownik Katedry Politologii CSNE

prof. Viktoria Kaina, Uniwersytet im. Friedricha Schillera w Jenie

Czytany 25793 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 lipca 2013 11:03