Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

wtorek, 20 września 2011

Rita Cosby we Wrocławiu Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Słynna amerykańska dziennikarka i publicystka, trzykrotna laureatka narody Emmy ze swoją pierwszą wizytą w stolicy Dolnego Śląska.
 

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta U.Wr.
we współpracy z Pangea Polska  i Kołem Studentów Dyplomacji Europejskiej
serdecznie zapraszaja na konferencję:

"Polish questions to America. Creating a new image for Poland, changing stereotypes and building a key transatlantic relationships/ Polskie pytania do Ameryki. Tworzenie Nowego wizerunku Polski,

zmiana stereotypów i budowa kluczowych relacji transatlantyckich"

z Ritą Cosby


Rita Cosby czołową amerykańska dzienniarka polityczna, autorką bestsellera: wzruszającej książki "Quiet Hero: Secrets From My Father's Past" ("Cichy bohater: tajemnice przeszłości mojego ojca"), w której ujawnia  prawdę

o sekretach rodzinnych, odkrywa historię jednego z najbardziej heroicznych zrywów wolnościowych w historii i opowiada o losach swojego ojca, uczestnika Powstania Warszawskiego.

We Wrocławiu przedstawi swoją nową publikację i otworzy dyskusję wokół jej wkładu w popularyzację wiedzy na temat Polski i Powstania Warszawskiego na świecie a także poruszającą tematy międzynarodowej polityki, biznesu i roli mediów w kształtowaniu wizerunku współczesnego świata.

Głównym punktem spotkania będą relacje polsko-amerykańskie.


Konferencja odbędzie się 12 października 2011, o godzinie 17.00 w sali audytoryjnej  w Instytucie Historii i Pedagogiki, ul. Szewska 49

Wstęp wolny.

Rita_Cosby

Rita Cosby należy do grona znanych w Stanach Zjednoczonych osobowości telewizyjnych. Jest byłą korespondentką Fox News, MSNBC, obecnie pracuje dla CBS Inside Edition. Prowadzi relacje z odbywającej się dorocznie parady z okazji Memorial Day, nadawanej dla wszystkich amerykańskich oddziałów wojskowych na całym świecie.
Popularność przyniosły jej wywiady z największymi politykami. Przeprowadziła rozmowy z m.in. z Ronaldem Reganem, Billem Clintonem,  Muammarem al-Kaddafim, Yasserem Arafatem, Arielem Sharonem. Jej profesjonalizm przyczynił się do tego, że Slobodan Milosević poprosił, aby to właśnie Rita Cosby przeprowadziła z nim wywiad, gdy znalazł się w więzieniu w Hadze. Rita Cosby jest też pierwszą osobą, która dotarła do więźniów przetrzymywanych w bazie Guantanamo.

Otrzymała Matrix Award, Jack Anderson Award oraz trzykrotnie prestiżową Nagrodą Emmy. Magazyn „Cosmopolitan” przyznał jej poza tym nagrodę „Fund and Fearless Female”. Została także uhonorowana Ellis Island Medal of Honor oraz Nagrodą Lecha Wałęsy. Jej pierwsza książka, „Blonde Ambition” znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Czytany 19700 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 października 2011 02:28