Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

wtorek, 10 grudnia 2019

Prezentacja książki Sylwestra Zagulskiego "Bliscy znajomi czy obojętni sąsiedzi?"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

CSNE im. Willy'ego Brandta zaprasza na spotkanie autorskie z Sylwestrem Zagulskim, który opowie o swojej książce „Bliscy znajomi czy obojętni sąsiedzi: Młodziez w Polsce i w Niemczech w świetle badań jakościowych i ilościowych”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 12 grudnia 2019r. o godz. 13:00 w Centrum w sali nr 13 (ul. Strażnicza 1-3 50-206 Wrocław). Prezentowana książka ukazała się w ramach serii wydawniczej "Dissertationes Instituti Brandtiani Wratislaviensis selectae".

 

Zagulski bliscy znajomi czy obojętni sąsiedzi okładkaJednym z istotniejszych aspektów relacji polsko-niemieckich jest wielość inicjatyw dotyczących środowisk młodzieżowych, podejmowanych przez liczne instytucje, organizacje, szkoły czy samorządy. Podczas planowania i realizacji spotkań międzynarodowych często zadawane są pytania o naturę różnic i wspólnych elementów. Rzetelna wiedza o różnicach, niuansach własnej i obcej kultury, o źródłach i naturze wzajemnych różnic ma podstawowe znaczenie dla powodzenia takich projektów i ogólnej jakości wzajemnych stosunków. Trend ten dotyczył i nadal dotyczy w znacznym stopniu właśnie młodzieży, której możliwości związane z nawiązywaniem kontaktów zagranicznych uległy zwielokrotnieniu.

 

Stąd też celem ogólnym niniejszej publikacji jest aktualna i wielostronna analiza ukazująca obraz młodzieży w Polsce i w Niemczech oraz jej wzajemnego postrzegania się w obu krajach na początku drugiej dekady XXI wieku. Wartość wyników badań nad młodzieżą jest poza tym cennym źródłem informacji i inspiracją do planowanych dalszych działań i projektów edukacyjnych. Realizowanych nie tylko przez placówki szkolne, lecz także przez organizacje pozarządowe, szczeble administracji samorządowej, placówki edukacyjne i inne organizacje.

 

 

Publikacja została sfinansowana przez Polsko-Niemiecką Fundację na rzecz Nauki oraz Centrum im. Willyego Brandta.

 

Dr Sylwester Zagulski 

Adiunkt w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu. Kierownik Zakładu Podstaw Nauk Pedagogicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą jako animator i pedagog społeczny. Współkoordynator międzynarodowych projektów edukacyjnych i badawczych skierowanych do środowisk młodzieżowych i defaworyzowanych, takich jak „Youth PB Accelerator“, czy „Akceptacja na rzecz różnorodności kulturowej (Akzeptanz für kulturelle Vielfalt)“. Zainteresowania badawcze dr Zagulskiego to młodzież w Unii Europejskiej, aktywizacja społeczna i zawodowa w Europie i na świecie, zmiany społeczno-demograficzne współczesnych społeczeństw, teoria i praktyka kształcenia, organizacje pozarządowe.

Czytany 3364 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 grudnia 2019 11:38