Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

poniedziałek, 19 marca 2018

Nominacje do Gremium Partnerskiego KAAD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 2 marca 2018 roku czterech pracowników Centrum zostało członkami Gremium Partnerskiego Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst (KAAD). Nominacje prezydenta KAAD prof. Eberharda Schockenhoffa na lata 2018-2022 otrzymali: prof. Krzysztof Ruchniewicz, prof. Marek Zybura i dr hab. Dariusz Wojtaszyn, którzy funkcję tę pełnić będą kolejną kadencję oraz dr Piotr Przybyła, który został nowym członkiem Gremium. 

 

KAAD to katolicka organizacja stypendialna z siedzibą w Bonn, która od ponad 50 lat przyznaje stypendia na pobyty naukowe w Niemczech studentom, doktorantom oraz pracownikom naukowym w 120 krajach świata.

 

W ramach programu stypendialnego dla Europy Środkowo-Wschodniej (Osteuropa-Programm) przyznawane są dwa razy do roku stypendia na pobyty studyjno-badawcze w Niemczech. Jednym z ośrodków zajmujących się rekrutacją kandydatów w Polsce jest Gremium Partnerskie we Wrocławiu. Koordynatorem programu stypendialnego Osteuropa jest dr hab. Dariusz Wojtaszyn.

 

Terminy nadsyłania zgłoszeń to 15 styczeń i 30 czerwca. Zainteresowani kandydaci sami wybierają docelowe niemieckie szkoły wyższe, instytuty naukowe i archiwa jako miejsca swego planowanego pobytu. Ze stypendium KAAD (Osteuropa-Programm) skorzystało dotąd w Polsce blisko 1000 osób. Co roku w ramach programu wyjeżdża do Niemiec około 10 osób.

Czytany 3534 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 marca 2018 16:06