piątek, 06 lutego 2015

Konkurs na stanowisko adiunkta w Katedrze Nauk Społecznych rozpoczęty

Dyrektor Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Katedrze Nauk Społecznych.

Ogólne warunki, jakie powinni spełniać kandydatki/kandydaci:

• stopień naukowy doktora,
  • udokumentowany dorobek naukowy i dydaktyczny w zakresie problematyki europejskiej i stosunków polsko-niemieckich,
  • doświadczenie organizacyjne,
  • gotowość do prowadzenia interdyscyplinarnych badań naukowych,
  • dobra znajomość języka niemieckiego i polskiego,
  • doświadczenie i kontakty w zakresie transgranicznej współpracy między Polską a Niemcami.

Szczegółowe wymagania:

• udokumentowane badania w zakresie niemieckiego i polskiego systemu politycznego,
  • badania z zakresu polityki zagranicznej i bezpieczeństwa,
  • umiejętność stworzenia polsko-niemieckiego politycznego forum dyskusyjnego,
  • doświadczenie w zajmowaniu się kwestiami polityki unijnej.

Kandydatki/ kandydaci winni złożyć:

• podanie skierowane do Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego o zatrudnienie na stanowisku adiunkta w Centrum im. W. Brandta UWr jako pierwszym miejscu pracy; na podaniu należy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami);
  • życiorys naukowy,
  • kwestionariusz osobowy,
  • autoreferat zawierający charakterystykę dotychczasowych doświadczeń naukowych, dydaktycznych oraz innych osiągnięć na polu organizacji i popularyzacji nauki;
  • wykaz publikacji naukowych,
  • odpis dyplomu poświadczający uzyskanie stopnia naukowego doktora,
  • co najmniej jedną opinię o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym sporządzoną przez osobę zajmującą się działalnością naukową posiadającą stopień doktora habilitowanego lub tytułu profesora z dziedziny objętej zainteresowaniami kandydata lub z dziedziny pokrewnej.

Wszystkie dokumenty należy złożyć w języku polskim.

Warunki zatrudnienia: przewiduje się zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w wymiarze pełnego etatu na okres trzech lat.

Termin składania podań upływa z dniem 06.03.2015 r.

Kwalifikacja wstępna zostanie dokonana na podstawie nadesłanych dokumentów. Kandydatki/kandydaci, którzy przejdą kwalifikację wstępną, zostaną zaproszeni na rozmowę konkursową z członkami Komisji Konkursowej. Jej wynik zostanie przekazany JM Rektorowi Uniwersytetu Wrocławskiego z wnioskiem o zatrudnienie wybranej kandydatki/kandydata. Rozmowa ta planowana jest na 11 marca b.r. O dokładnym terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej, osoby, które przejdą kwalifikację wstępną, zostaną powiadomione indywidualnie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi  11.03.2015 r.

Aplikacje, które wpłyną niekompletne i po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane. Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane zgłoszenia.

Dokumenty należy składać/przesyłać na adres:

Uniwersytet Wrocławski - Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta

Ul. Strażnicza 1-3

Z dopiskiem: rekrutacja 2015