Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

wtorek, 30 września 2014

Międzynarodowa konferencja „Polityka historyczna a edukacja w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję „Polityka historyczna a edukacja w Europie Środkowo-Wschodniej”.

 

Konferencja ma na celu krytyczne przedstawienie zmian, jakie zaszły w podręcznikach do historii i programach nauczania dla szkół średnich i gimnazjów po roku 1989 do chwili obecnej. Niniejsze zagadnienie wpisuje się w szerszy kontekst polityki historycznej oraz jej wpływu na szkolnictwo, będące swoistym sejsmografem zmian w narodowym, a nawet transnarodowym spojrzeniu na historię. Stąd pomysł zaproszenia badaczy oraz nauczycieli praktyków z wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, by w toku wspólnej debaty uchwycić narodowe strategie postrzegania, opisywania i uczenia historii własnej, jak również umożliwić dyskusję nad prezentacją występujących w podręcznikach zagadnień związanych z relacjami międzynarodowymi. 

 

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli historii szkół średnich i gimnazjów. Dyskusjom panelowym towarzyszyć będzie wspólny namysł nad strategiami poprawy i rozwoju współczesnej dydaktyki.

 

Językami konferencji są polski i niemiecki. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne.

 

 

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy! 

 

 

Czas: 6 - 7.10.2014 r. (poniedziałek - wtorek)

Miejsce: CSNE, ul. Strażnicza 1-3, Wrocław

Pobierz program

 

Czytany 5827 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 września 2014 08:45