Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 czerwca 2014

Wizyta nowego ambasadora RFN, Rolfa Nikela w CSNE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2014-06-08 ambasador 3

W piątek, 6 czerwca br. odwiedził CSNE, nowy ambasador RFN w Polsce, Rolf Nikel. Spotkał się z dyrektorem CSNE, prof. Krzysztofem Ruchniewiczem. Dyrektor przedstawił pracę Centrum, dotychczasowe osiągnięcia i wyzwania stojące przed placówką. Ambasador Nikel interesował się bieżącymi problemami relacji polsko-niemieckich i ich oceną. Dużo uwagi w rozmowie poświęcono sprawom europejskim, polskiej polityce wschodniej w sprawie Ukrainy, przyszłości Trójkąta Weimarskiego.

 

Z dużym zainteresowaniem ambasador Nikel zapoznał się z pracą Centrum. Interesował się prowadzonymi zajęciami dydaktycznymi, zwłaszcza kierunkiem dyplomacja europejska, które CSNE realizuje wraz z Wydziałem Nauk Społecznych UWr. Pan ambasador wyraził gotowość spotkania i dyskusji ze studentami, a w przyszłości stworzenia możliwości odbywania praktyk w ambasadzie.

 

Dyrektor Ruchniewicz poinformował także o prowadzonych aktualnie badaniach. Wręczył gościowi wybór ostatnich publikacji. Wśród nich znalazł się pierwszy tom rocznika: „Annual of European and Global Studies" wydawanego w języku angielskim przez prestiżowe wydawnictwo Edinburgh University Press oraz ostatni numer czasopisma „Silesia Nova", w którym znajduje się dział poświęcony wydarzeniom na Ukrainie.

 

Czytany 8927 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 czerwca 2014 10:40
agnieszka

Najnowsze od agnieszka