wtorek, 20 maja 2014

Międzynarodowa konferencja „Osłabienie państwa narodowego? Transnarodowe przestrzenie w Europie”

W dniach 28–31 maja 2014 roku w CSNE odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Osłabienie państwa narodowego? Transnarodowe przestrzenie w Europie", organizowana przez dr Elżbietę Opiłowską i dr Monikę Sus

we współpracy z Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.

Celem konferencji jest analiza i dyskusja teoretycznych koncepcji transnarodowości z uwzględnieniem studiów przypadku z Polski i Niemiec. Przedmiotem naukowej debaty będzie kwestia zmiany roli państwa narodowego w Europie wobec zachodzących procesów europeizacji i globalizacji oraz analiza transnarodowych przestrzeni w wymiarze politycznym, gospodarczym, prawnym i społeczno-kulturowym. Konferencja uzyskała wsparcie Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki we Frankfurcie n. Odrą.

Program konferencji do pobrania

Podczas inauguracji konferencji, w obecności Prorektora Uniwersytetu Wrocławskiego ds. badań naukowych i współpracy zagranicznej, prof. dr hab. Adama Jezierskiego, odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o ścisłej współpracy między Centrum im. Willy'ego Brandta UWr a Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce

Porozumienie przewiduje zacieśnienie współpracy naukowej poprzez regularną wymianę informacji o planowanych projektach, konferencjach, wystawach i publikacjach. CSNE i ZIP będą zapraszać się nawzajem na organizowane konferencje, koordynować wymianę młodszych pracowników naukowych w ramach swoichch możliwości oraz wymieniać publikacjami i dubletami.

Obie instytucje będą również wspierać się nawzajem przy pozyskiwaniu dodatkowych funduszy na realizację przedsięwzięć naukowych.

Czytany 6016 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 maja 2014 09:40