Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

wtorek, 04 marca 2014

Niebko. Spotkanie autorskie z Brygidą Helbig

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

HelbigNiebko 2 1000x415 scaled cropp

CSNE im. Willy’ego Brandta i  MBP serdecznie zaprasza w dniu 9 kwietnia 2014 r., godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Brygidą Helbig i prezentację jej książki pt. „Niebko”.

Spotkanie poprowadzi: prof. Krzysztof Ruchniewicz
 
Bohaterka opowieści Marzena mieszka w Anglii, odkrywa sekrety swojej rodziny, analizuje swoją „bezdomność” i szuka tożsamości. W swojej rodzinie odkrywa historię narodu polskiego i niemieckiego, historię ludzkich losów zdominowanych przez idee socjalizmu lub nazizmu. Powoli rozplątuje skomplikowane losy pradziadków, rodziców i swoje. Prawda miesza się z koniecznością ukrywania prawdy, a pamięć o rodzinie z wyobraźnią. „Niebko” to krótkie opowiadania, zaglądanie przez szybkę i odkrywanie „skarbów”.
 
Brygida Helbig (prof. dr. hab. Brigitta Helbig-Mischewski) jest urodzoną w Szczecinie, pisarką i literaturoznawczynią. Pracuje w Polsko-Niemieckim Instytucie Badawczym w Collegium Polonicum w Słubicach (UAM Poznań, Viadrina), wykłada także na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Jest autorką m.in. tomu prozy “Enerdowce i inne ludzie”, nominowanego do nagród NIKE iGRYFIA oraz książki o Marii Komornickiej: “Strącona bogini”.
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie!
 
Data: 9.04.2014 r., o godz. 17.00.
Miejsce: Kawiarni Literatka, Rynek 56/57, Wrocław
Czytany 7324 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 marca 2014 11:09