Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

środa, 03 lipca 2013

Niemcy w polityce międzynarodowej

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niemcy w polityce międzynarodowej

kierownik sekcji: dr Monika Sus

 

monikasus_czarnobialeOPIS SEKCJI: Podczas sekcji poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia związane z rolą Niemiec w Unii Europejskiej i na świecie. Debaty będą obejmować zmianę w podejściu Niemiec do polityki energetycznej oraz ochrony klimatu, postulatów rządu niemieckiego w ramach poszukiwań rozwiązań problemów strefy euro a szczególnie wątpliwości związanych z ratyfikacją Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego i paktu fiskalnego.  Ponadto podjęta zostanie dyskusja dotycząca polityki bezpieczeństwa prowadzonej przez Niemcy po wyborach w 2005 r. oraz współpraca między Polską a Niemcami w Unii Europejskiej po 2004 r. Przedstawione tematy mogą zostać uzupełnione o interesujące uczestników Zjazdu inne zagadnienia związane z rolą Niemiec w polityce międzynarodowej.

Zapraszamy do kontaktu z kierownikiem sekcji, dr Moniką Sus  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PANELE:

  • Polityka energetyczna i klimatyczna Niemiec - Energiewende, ochrona klimatu, bezpieczeństwo enegretyczne (dr Karolina Jankowska, UWr/ Rafał Bajduk, OSW)
  • Polska i Niemcy w Unii Europejskiej (dr Monika Sus)
  • Niemcy wobec kryzysu w Unii Europejskiej (prof. I.P.Karolewski) 
  • Polityka bezpieczeństwa Niemiec po 2005r. (dr hab. Krzysztof Malinowski)
Czytany 62964 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 lipca 2013 12:12