Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

czwartek, 06 grudnia 2012

spotkanie we Wrocławiu promujące książkę Rüdigera von Fritscha Wyróżniony

Napisane przez  Alicja Kuropatwa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta UWr serdecznie  zaprasza na promocję książki autorstwa Rüdigera von Fritscha, ambasadora Niemiec w Polsce, pt. "Stempel do wolności. Ucieczka z Niemiec do Niemiec". Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2012 r. o godz. 17.00 w Sali Rajców wrocławskiego Ratusza.

 

Książka ta "opowiada o pomocy Rüdigera von Fritscha i jego brata Burkharda w ucieczce z NRD ich kuzyna, tytułowego Toma, i jego dwóch przyjaciół, Maximiliana i Bernda. Wydarzenia miały miejsce na początku lat siedemdziesiątych, a ich bohaterowie byli wtedy bardzo młodzi. [...] W takiej sytuacji prawnej możliwe stało się po wielu latach od tamtych wydarzeń napisanie książki, w której jednostkowy przypadek tak doskonale zilustrował cały problem historyczny - zniewolenie społeczeństwa, dążenie do wolności, ludzką solidarność, cywilną odwagę i gotowość do poświęceń" (z posłowia autorstwa prof. Krzysztofa Ruchniewicza).

 

Po prezentacji książki odbędzie się spotkanie z autorem, a następnie dyskusja, którą poprowadzi prof. Krzysztof Ruchniewicz, dyrektor CSNE UWr.

 

Czytany 18607 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 czerwca 2013 08:24