środa, 25 listopada 2009

Konkurs na prace niemcoznawcze

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego (dalej CSNE) ogłasza ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu niemcoznawstwa.

CSNE jest jednostką międzywydziałową Uniwersytetu Wrocławskiego o charakterze interdyscyplinarnym powstałą z inicjatywy Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) w 2002 r. Zadaniem Centrum jest prowadzenie badań naukowych i dydaktyki w zakresie niemcoznawstwa. By wesprzeć badania niemcoznawcze w Polsce i umożliwić lepszy start młodym adeptom nauki, Centrum postanowiło ogłosić ogólnopolski konkurs w dwóch kategoriach: najlepszej pracy magisterskiej oraz najlepszej pracy doktorskiej. W konkursie mogą brać udział absolwenci różnych kierunków studiów, którzy obronili swe prace w 2009 r.

W przypadku prac magisterskich postępowanie jest dwustopniowe. W pierwszym kroku wyłoniona będzie grupa najlepszych prac na podstawie przesłanego zgłoszenia wraz z dołączonym obszernym streszczeniem oraz opinią samodzielnego pracownika nauki. Następnie osoby, które przejdą do drugiego etapu, będą poproszone o przesłanie maszynopisu pracy.

Termin nadsyłania zgłoszenia upływa pod koniec b.r. Maszynopisy prac doktorskich należy nadsyłać do końca stycznia 2010 r. Nagrodą w konkursie będzie – oprócz symbolicznej statuetki patrona Centrum, kanclerza RFN, Willy’ego Brandta, druk pracy w jednej z prestiżowych serii wydawniczych Centrum.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w kwietniu 2010 r., uroczyste wręczenie nagrody w maju 2010 r.

Patronat nad konkursem przejął JM Rektor U. Wr., prof. dr hab. Marek Bojarski.W skład jury konkursowego wchodzą: prof. Andrzej Zawada, prof. Włodzimierz Borodziej, prof. Romuald Gelles, prof. Wojciech Kunicki, prof. Hubert Orłowski, prof. Wojciech Wrzesiński, prof. Paweł Karolewski, prof. Krzysztof Ruchniewicz, prof. Marek Zybura, prof. Krzysztof Wójtowicz, prof. Robert Traba.

Czytany 52654 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 maja 2012 01:49