Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

niedziela, 02 czerwca 2013

Ernest Gellner and Karl Polanyi -V wykład z cyklu wykładów im. Norberta Eliasa Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta 

zaprasza na 

V wykład z cyklu wykładów im. Norberta Eliasa 

prof. Chrisa Hanna (Dyrektora Instytutu Antropologii Społecznej im. Maxa Plancka w Halle, Niemcy):

Ernest Gellner and Karl Polanyi

 

Data: 8 maja 2013, godz. 17.00-19.00                             

Miejsce: Centrum im. Willy’ego Brandta, ul. Strażnicza 1-3, sala 13

norbert elias_amsterdam

Wykład odbędzie się w jęz. angielskim

Z okazji jubileuszu 200-lecia utworzenia Uniwersytetu Wrocławskiego Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta zainicjowało cykl wykładów im. Norberta Eliasa. Ideą tych spotkań jest przybliżenie sylwetek wielkich myślicieli nauk humanistycznych, którzy wywarli znaczący wpływ na międzynarodową socjologię, kulturoznawstwo i nauki historyczne i wywodzili się z kręgu kulturowego Europy Środkowo-Wschodniej. 

Profesor Hann w swoim wykładzie przedstawi sylwetki i dzieła Karla Polanyi, intelektualisty węgierskiego oraz Ernesta Gellnera, urodzonego w rodzinie żydowskiej i wychowanego w Czechosłowacji oraz ich wpływ na antropologię społeczno-kulturową w XX wieku.  


Prof. Chris Hann
jest dyrektorem Instytutu Antropologii Społecznej im. Maxa Plancka w Halle, Niemcy. Studiował nauki polityczne, filozofię i ekonomię w Oxfordzie, a tytuł doktora antropologii społecznej uzyskał w Cambridge, gdzie następnie pracował w Corpus Christi College. W 1992 otrzymał tytuł profesora antropologii społecznej na Uniwersytecie Kent w Canterbury. Prowadził badania terenowe na Węgrzech, w Polsce, Turcji i Chinach. Jest autorem licznych publikacji, m.in. The Postsocialist Religious Question: faith and power in Central Asia and East-Central Europe. Münster: LIT 2006, Economic Anthropology: History, Ethnography, Critique (with Keith Hart), Cambridge: Polity Press 2011 oraz Repatriating Polanyi: substantivist transformation in rural Hungary, 1870s-2010s (w przygotowaniu).

Czytany 23522 razy