Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

czwartek, 10 czerwca 2010

System partyjny w ruchu Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W środę 26. Maja 2010 w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich w ramach seminarium doktorskiego odbył się wykład na temat  „System partyjny w ruchu - O erozji partii narodowych” (Das Parteiensystem in Bewegung - Zur Erosion der Volksparteien). Spotkanie przeprowadzone zostało się w języku niemieckim przez gościa specjalnego - prof. dr Heinrich Oberreutera.

 

 

 

 prof. dr Heinrich Oberreuter

 

 

 

Profesor Oberreuter urodził się 21.9.1942 r. we Wrocławiu, obecnie jest dyrektorem Akademii Kształcenia Politycznego w Tutzing koło Passau, a także kierownikiem katedry Politologii Uniwersytetu w Passau. Ponadto pracuje jako komentator w Bawarskim radiu oraz publikuje kilku gazetach, dziennikach i tygodnikach.

 

 

prof. dr Heinrich Oberreuter

 

 

 

Podczas wykładu poruszone zostały miedzy innymi kwestie roli jaką odgrywają najpopularniejsze partie polityczne w wymiarze państwowym jak i społecznym. Przedstawiono wyniki badań dotyczących zmian liczebności członków poszczególnych partii politycznych w Niemczech od momentu zjednoczenia państwa do teraz. Zmiany te analizowano w zależności od różnych kryteriów, takich jak rodzaj wyznania religijnego, a także region pochodzenia ich zwolenników. Ważnym elementem spotkania było prześledzenie rozwoju partii oraz próba prognozy na ich funkcjonowanie w przyszłości.

 

 

 

prof. dr Heinrich Oberreuter

 

 

 

Tekst: Joanna Łabędź 

 

 

Czytany 11690 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 czerwca 2010 09:11