poniedziałek, 15 października 2012

Konkurs na stanowisko profesora nadzwyczajnego w CSNE im. Willy'ego Brandta

Konkurs na stanowisko profesora nadzwyczajnego pełniącego funkcję kierownika Katedry Nauk Społecznych w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich  im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego

Zadaniem Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego,

które jest finansowane wspólnie przez Uniwersytet Wrocławski oraz Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD), jest upowszechnianie nauki i prowadzenie pracy dydaktycznej na najwyższym poziomie, w celu lepszego zrozumienia i owocnego kształtowania stosunków polsko-niemieckich w zintegrowanej Europie. Osoba na stanowisku profesora w Katedrze Nauk Społecznych w Centrum im. Willy’ego Brandta będzie zatrudniona od 01.02.2013 na okres do czterech lat.

Od kandydata wymagane są:

•  tytuł profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego,
  • dorobek naukowy i dydaktyczny z zakresu procesów integracyjnych w Europie z uwzględnieniem Polski i Niemiec
  • gotowość do prowadzenia praktycznych badań naukowych i do rozwijania innowacyjnych kierunków studiów, które będą przygotowywać studentów m.in. do pracy w organizacjach międzynarodowych,
  • gotowość do interdyscyplinarnej i integracyjnej współpracy z innymi katedrami Centrum im. Willy’ego Brandta i z odpowiednimi instytutami i wydziałami Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • doświadczenie w kształceniu młodych naukowców,
  • bardzo dobra znajomość języka niemieckiego lub polskiego; podstawowa znajomość drugiego z języków i gotowość do poszerzania jej; dobra znajomość języka angielskiego,
  • gotowość do zaangażowania w realizowanie celów i rozwój Centrum im. Willy’ego Brandta i w związku z powyższym do przeprowadzenia się do Wrocławia na czas pracy w Centrum im. Willy’ego Brandta,
  • znaczne i oryginalne osiągnięcia w pracy naukowej lub zawodowej,

Płacę podstawową ustala się na podstawie przepisów krajowych. Ze względu na ponadregionalny (międzynarodowy) zasięg CSNE, płaca ta zostanie stosownie podniesiona ze środków DAAD.

Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:

• podanie skierowane do JM Rektora UWr o zatrudnienie w katedrze w Centrum im. Willy’ego Brandta
  •  życiorys
  • spis publikacji naukowych
  • list motywacyjny zawierający charakterystykę planowanych badań naukowych
  • opinię przynajmniej dwóch pracowników naukowych ze stopniem naukowym doktora habilitowanego w Niemczech / Polsce o osiągnięciach w dotychczasowej pracy naukowej oraz o kwalifikacjach kandydata na ww. stanowisko (z wyjątkiem promotora i rodzimego instytutu)
  • autoreferat zawierający charakterystykę dotychczasowych osiągnięć naukowych, dydaktycznych oraz organizacyjnych
  • odpis dyplomu uzyskania stopnia naukowego doktora habilitowanego
    lub dokumentu nadania tytułu profesora

Dokumenty należy składać przynajmniej w jednym z tych języków, w miarę możliwości zarówno w języku niemieckim jak i języku polskim.

Przewidziany jest wstępny wybór na podstawie przedłożonych dokumentów. Następnie Rada Kuratorów Centrum im. Willy’ego Brandta przeprowadzi szczegółowe rozmowy z kandydatami/kandydatkami i wyda odpowiednie rekomendacje JM Rektorowi Uniwersytetu Wrocławskiego i pani prezydent DAAD.

Termin składania podań upływa z dniem 15 października 2012 r.

Proszę przesyłać dokumenty wyłącznie w wersji elektronicznej na następujący adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w tytule proszę podać: „Konkurs na stanowisko kierownika katedry Nauk Społecznych”; kopie proszę przesłać do DAAD na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytany 92496 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 września 2012 10:17