Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

piątek, 06 maja 2011

Śpiewać każdy może. A wiosłować? Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koniec semestru letniego zbliża się szybkimi krokami. Po kolokwiach i egzaminach rozjedziemy się na wakacje. Każdy rok akademicki uroczyście inaugurujemy w Auli Leopoldyńskiej, a może warto wspólnie uczcić także jego koniec? Nie w tak dostojnej scenerii, nie w oficjalnych strojach i podniosłej atmosferze.

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich
im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza do udziału 8 lipca w zawodach wioślarskich na Odrze.


Ścigać się będą osady reprezentujące różne środowiska naszej uczelni. Dużo mówi się o rywalizacji między wydziałami, ba, także między pojedynczymi instytutami. Może zamiast zwykłej „polityki" uniwersyteckiej, postawimy tego dnia na zmagania sportowe?
Proponujemy zawody w dwóch kategoriach: pracowników i studentów. Chętni mogą się zgłaszać do 15 czerwca na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie na numer: 713759501.
Regaty Cambridge–Oxford sławią obie uczelnie, dowodzą ich prestiżu. My postawmy pierwsze wioślarskie kroki. Będzie zabawnie i niezobowiązująco. Pokażmy, że przewracanie stron zakurzonych książek, czy stukanie w komputerową klawiaturę, to nie jedyna nasza aktywność fizyczna.

Do dyspozycji mamy dwie łodzie – ósemki  ze sternikiem. Czas trwania eliminacji zależał będzie od liczby zgłoszonych załóg. Długość trasy i jej przebieg podamy w najbliższych dniach. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą dzielni i czujni ratownicy.

Zapraszamy także kibiców, koniecznie z transparentami, trąbkami i innymi akcesoriami prawdziwego fana sportu i swego wydziału, oczywiście zapraszamy również media krajowe i światowe. Zawodom będzie patronował Jego Magnificencja Rektor UWr.

Każda osada będzie wygrana. Zwycięzcy otrzymają puchar (przechodni), pozostali kultowe gadżety, oczywiście Uniwersytetu Wrocławskiego, a wszyscy okolicznościowe dyplomy.

Czytany 19282 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 czerwca 2012 05:21