czwartek, 27 stycznia 2011

Międzynarodowa Szkoła Letnia 2011: „Weimarer Dreieck und seine Nachbarn” Wyróżniony

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego  (CSNE U.Wr.) organizuje w dniach 10-22 lipca 2011 roku Międzynarodową Szkołę Letnią TRÓJKĄT WEIMARSKI I IDEA SĄSIEDZTWA.

Mottem tegorocznej edycji Szkoły Letniej jest hasło: „Sąsiedztwo zobowiązuje”, natomiast tematyka obejmuje zagadnienia związane z Trójkątem Weimarskim oraz z państwami sąsiadującymi na Wschodzie (Ukraina, Rosja).

Wybór tematu Szkoły Letniej – TRÓJKĄT WEIMARSKI I IDEA SĄSIEDZTWA – ma na celu umieszczenie relacji: Francja-Niemcy-Polska w szerszym kontekście stosunków Polski z jej zachodnimi i wschodnimi sąsiadami – ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy –, a także relacji między krajami Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej.

Współorganizatorami są Centre interdisciplinaire d’études et de recherches sur l’Allemagne, CIERA (Paryż), Ludwig-Maximilians-Universität (Monachim) oraz Zentrum für Europäische Integrationsforschung (Bonn).

Uczestnikami Międzynarodowej Szkoły Letniej będą młodzi naukowcy (studenci ostatnich lat, doktoranci) reprezentujący placówki naukowe oraz organizacje partnerskie wspierane przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej z Francji i Niemiec oraz innych krajów europejskich, a także ośrodków współpracujących z Wrocławskim CSNE w kraju i za granicą. Do udziału w Szkole Letniej zostaną także zaproszeni studenci i doktoranci z Ukrainy z Lwowskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwana Franki we Lwowie (Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів), uczelni partnerskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czytany 69763 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 września 2011 09:11