poniedziałek, 05 maja 2014

rekrutacja na seminarium doktorskie

(1 głos)

2013-05-21 WBZ seminarium rekrutacja

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego ogłasza rekrutację na Seminarium Doktorskie z następujących zakresów tematycznych:

• Wizje Europy
  • Nacjonalizm i integracja europejska
  • Kultura, literatura i pamięć w relacjach polsko-niemieckich
  • Dzieje Niemiec i kontrowersje polsko-niemieckie
  • Polska i Niemcy w zjednoczonej Europie

Seminarium doktorskie trwa 6 semestrów i kończy się egzaminem z zakresu pracy doktorskiej, dyscypliny pomocniczej oraz nowożytnego języka obcego. Wybranym kandydatom zostaną przyznane stypendia doktoranckie.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w seminarium doktorskim składają następujące dokumenty:

• wniosek o przyjęcie
  • oryginał lub uwierzytelniony odpis dyplomu ukończenia jednolitych studiów magisterskich
  • opinię promotora pracy magisterskiej (lub innego samodzielnego pracownika naukowego o przydatności do pracy naukowej
  • ewentualny wykaz publikacji
  • temat rozprawy doktorskiej, konspekt pracy oraz plan realizacji projektu z wyszczególnieniem poczynionych przygotowań
  • życiorys
  • trzy fotografie

Dokumenty proszę przesłać pocztą oraz w formie elektronicznej:

Uniwersytet Wrocławski Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta
ul. Strażnicza 1-3, PL-50-206 Wroclaw

CSNE: Agnieszka Kapuściarek

Warunkiem przyjęcia jest pozytywne przejście rozmowy kwalifikacyjnej.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o składanie aplikacji do dnia 16.07.2014r.

Czytany 113169 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 czerwca 2014 07:10