Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

czwartek, 20 marca 2014

spotkanie z dr. Matthiasem Rößlerem prezydentem Landtagu Saksonii

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zaczęło się u nas! Epokowe przeobrażenia roku 1989 miały swój początek w Polsce - w to w naszym kraju nikt nie wątpi. A co na to Niemcy? Czy i jak na wydarzenia w naszym kraju reagowano tuż za naszą zachodnią granicą, w dawnej NRD? Czy Gdańsk i Magdalenka mogły przyczynić się do restytucji Wolnego Kraju Związkowego Saksonii?

 

Centrum im. Willy'ego Brandta serdecznie zaprasza na spotkanie z działaczem opozycji demokratycznej w byłej NRD a obecnie prezydentem Landtagu Saksonii dr. Matthiasem Rößlerem i do udziału w dyskusji pt. „Przełom roku '89 - pokojowa rewolucja i ponowne utworzenie Wolnego Kraju Związkowego Saksonii," poświęconej doświadczeniom saksońskiemu odcinkowi niemieckiej drogi do wolności.

 

Spotkanie odbędzie się w dniu 25 marca br. (wtorek) w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego o godzinie 17.00

Wykład odbędzie się w języku niemieckim, natomiast dyskusja w języku polskim.Portrait LP Roessler 757 244 cropp

 

Dr Matthias Rößler jako świadek minionej rewolucyjnej rzeczywistością lat 1989/90 rozciąga pomost pomiędzy wydarzeniami, które miały miejsce jesienią 1989 r. a utworzeniem Pierwszego Saksońskiego Landtagu w Wolnym Kraju Związkowym Saksonii.
Zwraca szczególną uwagę na tradycję, która jest nieodzownym czynnikiem tworzenie perspektyw i kreacji przyszłość. Tylko w ten sposób można stworzyć historyczną ciągłość dla demokratycznych dążeń i ruchów wolnościowych.

 

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

 

Miejsce: CSNE, u. Strażnicza 1-3, Wrocław
Data: 25.03.2014, godz. 17.00

Czytany 25982 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 marca 2014 15:36