piątek, 10 czerwca 2011

Bauhaus Summer School 2011

CSNE z przyjemnością informuje, że Bauhaus Universität Weimar organizuje na przełomie sierpnia i września,

w dniach 08.08. -  02.09.2011 r.  Międzynarodową Szkołę Letnią.

Szkoła letnia oferuje zajęcia z zakresu:

·         języki

·         architektura, sztuka i  projektowanie

·         kultury i mediów

·         techniki i środowiska

W Szkole Letniej weźmie udział 350 uczestników z 50 krajów, którzy z pewnością sprawią, że atmosfera imprezy będzie wyjątkowa i niezapomniana.

W szczególności poszukiwane są osoby zainteresowane kursem: Europejska kultura mediów. Kurs ten jest skierowany głównie do studentów i doktorantów kierunków: Dziennikarstwa, Germanistyki, Politologii i Nauk Historycznych, Kulturoznawstwa i Wyższych Szkół teatralnych.

Wraz z Bauhaus Summer School /Europejska kultura mediów/, wprowadzoną do uroczystości i aktywności „20 lat Trójkąta Weimarskiego” ma powstać naukowa sieć, składająca się z niemieckich,  francuskich i polskich badaczy na poziomie studiów drugiego stopnia (master) i studiów doktoranckich. Sieć ta sytuuje się między nauką o Europie a kulturoznawstwem i medioznawstwem. Podczas tygodniowego kursu prowadzone będą przez wybitnych uczonych z Francji, Niemiec i Polski wykłady o specyficznej problematyce: w zagadnieniu o europejską tożsamość poprzez jej medialno-kulturowe artefakty ( pod hasłem: Europa w mediach i europejskie media), w zagadnieniu o medialno-kulturowe przemiany w Europie od założenia Trójkąta Weimarskiego w 1991 roku (pod hasłem: New media),oraz na temat napiętej relacji między globalną komunikacją medialną a pośrednikiem  Europą (pod hasłem: przestrzennej nieograniczoności dzięki mediom z jednej strony i relokalizacją poprzez social media z drugiej strony oraz Europa jako państwo z szeroko rozbudowaną siecią w społeczeństwie wiedzy (Castells)). Rozpatrywana będzie również rola mediów w konstrukcji i inscenizacji europejskiej tożsamości, w szczególności rola ponadnarodowej pamięci podczas tworzenia europejskiej tożsamości i stosunku mediów masowego przekazu do kultury życia codziennego. Ponadto poruszona zostanie kwestia konfliktu miedzy narodowymi, a europejskimi  kulturami pamięci, w szczególności postuluje się od lat dziewięćdziesiątych o wskrzeszenie etnicznych nacjonalizmów we wschodniej Europie. Jak to jest możliwe wraz z dążeniami do stworzenia wspólnej tożsamości europejskiej ?

Poczytaj więcej o kursie Europejska kultura mediów:

Pobierz program kursu Europejska kultura mediów

Pobyt 6 polskich i 6 francuskich studentów będzie w całości refundowany. Deutsch-Französische Hochschule (DFH)  refunduje koszty przejazdu w wysokości 185 €  i pobytu  w wysokości 520 €  polskich uczestników.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2011 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

Zgłoszenia online:

Kontakt:

Daniela Raddi   Projektleiterin

+49 (0) 36 43 / 58 23 59

Fax

+49 (0) 36 43 / 58 23 75

Büro:Campus.Office | International Office, Geschwister-Scholl-Straße 15 | Zimmer 10

Czytany 28432 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 czerwca 2012 04:49