wtorek, 14 stycznia 2014

Citizenship and Civic Education in Postcommunist Countries

IPK TFZ przyjemnością informujemy, że ukazała się publikacja pod redakacją prof. Ireneusza P. Karolewskiego (wraz z dr. Timofeyem Agarinem z Uniwersyteteu w Belfascie) pt.: Citizenship and Civic Education in Postcommunist Countries, ktora jest efektem konferencji zorganizowanej przez CSNE w lutym 2013 r. Jest to specjalny zeszyt periodyka naukowego Journal of Social Science Education, ktory powstal w kooperacji z Uniwersytetm w Belfascie oraz Uniwersytetem w Bielefeldzie. Autorami sa politolodzy i socjolodzy z Polski, Niemiec, Rumunii, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Tematem publikacji są polityczne i socjologiczne aspekty obywatekstwa w krajach postkomunistycznych. Szczególną uwagę publikacja poświęca problematyce wychowania obywatelskiego w krajach takich jak Rumunia, Mołdawia oraz porównuje wychowanie obywatelskie w krajach "postkolonialnych" takich jak Irlandia i Niemcy Wschodnie.

Publikacja dostępna jest na stronach JSEE.

Zachęcamy do lektury!

Czytany 33416 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 stycznia 2014 10:55