Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

wtorek, 31 maja 2011

Czego boją się Europejczycy? Współczesne zagrożenia i wyzwania dla Europy w perspektywie nauk humanistycznych Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)


W dniach 20-21 maja 2011 roku w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego
odbyła się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr  hab. Marka Bojarskiego konferencja doktorantów pt.:

Czego boją się Europejczycy? Współczesne zagrożenia i wyzwania dla Europy w perspektywie nauk humanistycznych".Konferencja doktorantów zgromadziła wielu młodych badaczy z różnych ośrodków uniwersyteckich m.in. z Poznania, Opola i Wrocławia, którzy pragnęli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i badaniami z różnych dziedzin nauk humanistycznych.


W imieniu Dyrekcji CSNE uczestników konferencji przywitał Prof. dr hab. Marek Zybura, kierownik seminarium doktorskiego CSNE, który wygłosił słowo wstępne.
Wykład otwierający konferencję wygłosiła Pani Dr Mirosława Zielińska, pracownik naukowy Katedry Germanistyki CSNE, która przedstawiła zagadnienia związane z tożsamością kulturową.

 

Podczas dwudniowych obrad uczestnicy zostali podzieleni na pięć paneli tematycznych, w których zostało zaprezentowanych 16 referatów.

Organizatorami konferencji byli uczestnicy seminarium doktorskiego CSNE UWr.

Czytany 23151 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 czerwca 2012 05:22