Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

wtorek, 02 lipca 2013

Forum dyskusyjne dla doktorantów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zjazd Niemcoznawców w swojej bogatej ofercie zawiera także propozycję skierowaną specjalnie dla doktorantów. Dla młodych badaczy odbędzie się osobne forum.

 

FORUM DYSKUSYJNE MŁODYCH BADACZY II Zjazdu Niemcoznawców

  • Adresaci

Forum Młodych Badaczy jest propozycją skierowaną do doktorantów i studentów ostatnich lat studiów, którzy w swoich badaniach podejmują szeroko rozumianą tematykę niemiecką lub są zaangażowani w działalność na rzecz polsko-niemieckiego dialogu.

  • Formuła

Forum Młodych Badaczy ma na celu przede wszystkim na dyskusję i integrację młodej generacji polskich niemcoznawców. W ramach Forum odbędą się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy, zatytułowany „Dlaczego Niemcy?”, będzie próbą odpowiedzi na pytanie: Dlaczego tematyka niemiecka nadal jest atrakcyjna dla kolejnej generacji badaczy?. Drugi panel, zatytułowany „Metody i narzędzia badawcze”, będzie się koncentrować na metodologii wykorzystywanej w badaniach niemcoznawczych przez młodych badaczy.

W zależności od ilości zgłoszeń organizatorzy dopuszczają możliwość stworzenia mniejszych forów dyskusyjnych w obrębie poszczególnych dyscyplin naukowych.

Organizatorzy na dwa tygodnie przed rozpoczęciem II Zjazdu Niemcoznawców przyślą każdemu uczestnikowi Forum Młodych Badaczy stosowne portfolio z materiałami przydatnymi podczas dyskusji.

  • Efekt końcowy

Konkluzje i podsumowania dyskusji zostaną opublikowane na specjalnym portalu internetowym. W dalszej perspektywie zbędzie to strona informacyjna, która pozwoli na publikowanie wiadomości o inicjatywach podejmowanych przez niemocoznawców, możliwościach finansowania własnych projektów, a także umożliwi publikowanie własnych artykułów i recenzji.

  • Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko, afiliację i krótką informacją o prowadzonych badaniach, prosimy przesyłać na formularzu zgłoszeniowym do dnia 31.07. na adres: Alicja Kuropatwa < Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. >

Do zobaczenia we Wrocławiu!

 

Moderatorzy:                           

Mateusz  Matuszyk 780x383 scaled cropp

Mateusz Matuszyk  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 2013-07-09Andrzej Ceglarz male 780x383 scaled cropp

Andrzej Ceglarz  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Czytany 86835 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 lipca 2013 07:10