Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

piątek, 19 czerwca 2009

dydaktyka

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

dydaktyka


 

Dydaktyka jest jednym z punktów ciężkości pracy Centrum. Prowadzi ono zajęcia dydaktyczne różnego stopnia we współpracy z instytutami UWr.

 

Od 2003 r. istnieje seminarium doktorskie, którego 28 słuchaczy uzyskało już stopień doktora. Część obronionych dysertacji ukazała się drukiem. CSNE zachęca swych doktorantów, by oprócz pracy nad doktoratem, włączyli się aktywnie do różnych innych naukowych i organizacyjnych projektów realizowanych w tej placówce. W seminarium biorą coraz częściej udział osoby z zagranicy. Uczestnicy seminarium doktorskiego korzystają z dobrze wyposażonej biblioteki Centrum oraz mają do dyspozycji osobny gabinet wyposażony w stanowiska komputerowe. 

 

W semestrze zimowym 2010/2011 csne i wydział nauk społecznych uruchomił nowy kierunek studiów: dyplomacja europejska. W przyszłości csne będzie oferować moduły tematyczne z zakresu niemcoznawstwa i europeistyki. Ważną częścią działalności dydaktycznej jest popularyzowanie języka niemieckiego. W tym celu pracownicy CSNE prowadzą z tego języka zajęcia specjalistyczne o charakterze uzupełniającym. 

 

 

Czytany 65085 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 czerwca 2013 14:48