Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Friday, 16 November 2012

Konferencja naukowa studentów DE: „In varietate concordia- United in diversity?” Featured

Written by  Alicja Kuropatwa
Rate this item
(0 votes)


Koło Naukowe Studentów Dyplomacji Europejskiej
 serdecznie zaprasza na międzynarodową konferencję naukową pod tytułem: „In varietate concordia- United in diversity?”, która odbędzie się 23-24 listopada w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta we Wrocławiu (CSNE) przy ulicy Strażniczej 1-3.

 

„In varietate concordia” - tak po łacnie brzmi ogłoszona w 2000 roku dewiza Unii Europejskiej, która w języku polskim oznacza „jedność w różnorodności”. Od tamtej chwili minęło już dwanaście lat, w ciągu których wielokrotnie była ona podważana takimi hasłami jak „Europa dwóch (lub wielu) prędkości” czy oskarżeniami o deficyt demokracji.  W 2008 roku rozprzestrzenił się po świecie kryzys finansowy, który do chwili obecnej bardzo daje się we znaki. Państwa członkowskie Unii Europejskiej stanęły przed poważnym wyzwaniem - jak wspólnie go zwalczyć i zapobiec jego nawrotowi? Niestety od samego początku doprowadziło to  do dużych konfliktów wewnątrz tej organizacji międzynarodowej. Jednakże kryzys jest tylko jednym z wielu czynników, który Europę w tej chwili dzieli. Na co dzień słychać w wiadomościach na temat dyskusji o racjonalności kolejnych bailoutów dla Grecji czy bataliach o kształt nowego budżetu unijnego. W środowiskach naukowych, jak i w samej Unii mówi się, iż powoli odchodzi się od górnolotnego motta „jedności w różnorodności”. Pytanie brzmi, jakim hasłem je zastąpić?

Koło Naukowe Studentów Dyplomacji Europejskiej postanowiło zaprosić do Wrocławia polskich oraz zagranicznych studentów i zastanowić się wspólnie czy Europa rzeczywiście skazana jest na wieczne podziały, w czterech następujących panelach, po których odbędą się debaty z udziałem panelistów,moderowane przez doktorantów CSNE oraz UWr:
 

 • Polityka Zagraniczna Unii Europejskiej
 •  Unia Gospodarcza i Walutowa
 •  Dalsze rozszerzenia Unii Europejskiej
 •  Integracja wewnętrzna Unii Europejskiej


  Rozpoczęcie konferencji odbędzie się 23 listopada (piątek) o godzinie 12:00

  Szczegółowy opis oraz harmonogram konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej KNSDE.

  Konferencja odbędzie się w języku angielskim

  Read 26636 times Last modified on Thursday, 21 March 2013 13:19