Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Friday, 10 February 2012

Spotkanie z Konsulem Generalnym Gottfriedem Zeitzem Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Spotkanie z KOnsulerm Generalnym dr Zeitzem 6.02.2012 042Dnia 06 lutego b.r. w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego miała miejsce inauguracja cyklu spotkań „Praktyka dyplomatyczna i konsularna” organizowanego przez Koło Naukowe Studentów Dyplomacji Europejskiej

Gościem pierwszego spotkania był dr Gottfried Zeitz - Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Na widowni zgromadzili się przede wszystkim studenci Dyplomacji Europejskiej zarówno I-ego jak i II-ego stopnia, ale także goście z zewnątrz, wśród których na szczególną uwagę zasługuje obecność Prorektora ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Wrocławskiego - prof. dr hab. Adama Jezierskiego.

Pan Konsul zdecydował się poświęcić jak najwięcej czasu na rozmowę ze zgromadzonymi słuchaczami, dlatego też swoje przemówienie przewidziane na początek spotkania ograniczył do minimum. W czasie dyskusji poruszone zostały tematy nawiązujące przede wszystkim do  doświadczeń dr Zeitza, które zdobył na licznych placówkach dyplomatycznych i konsularnych. Słuchacze mieli okazję poznać historię sporu turecko-greckiego o Cypr, zrozumieć lepiej konflikt na Bliskim Wschodzie oraz potencjalne scenariusze rozwoju sytuacji w tym rejonie. Co ważne, zwłaszcza dla studentów Dyplomacji europejskiej, dr Zeitz opowiedział również o zaletach i wadach służby dyplomatycznej.

Spotkanie, mimo iż z powodu napiętego grafiku Pana Konsula, trwało jedynie 1,5 godziny, było niezwykle interesujące.

Po spotkaniu wszyscy zgodnie uznali, że stanowiło ono zapowiedź bardzo obiecującego cyklu.

Maciej Michalik, student dyplomacji europejskiej

Read 24422 times Last modified on Tuesday, 28 May 2013 08:53