Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Friday, 24 June 2022

Koło Naukowe IDE wzięło udział w projekcie „Globalna Wioska ze wspólnie.eu”

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Koło Naukowe IDE wzięło udział w projekcie „Globalna Wioska ze wspólnie.eu”.

 

11 czerwca na Placu Solnym we Wrocławiu odbyło się wydarzenie organizowane przez AIESEC Polska: „Globalna Wioska ze wspólnie.eu”.

Studenci Koła Naukowego Interdyscyplinarnych Działań Europejskich działającego przy Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta wraz z Niemcoznawczym Kołem Naukowym „Partner” przygotowali stoisko poświęcone kulturze Niemiec.
MicrosoftTeams-image 7          MicrosoftTeams-image 5-kopia

Globalna Wioska ze wspólnie.eu to projekt społeczny dotyczący migrantów prowadzony we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Powstał w oparciu o wartości europejskie, takie jak: partycypacja demokratyczna, równouprawnienie, troska o środowisko oraz zdrowa i bezpieczna przestrzeń do życia.

Odwiedzający Globalną Wioskę mogli między innymi poznać kulturę Niemiec dzięki edukacyjnym grom przygotowanym przez studentów. Na stoisku niemieckim nie zabrakło niezwykle interesujących pozycji przekazanych przez Centrum Studiów Niemieckich o Europejskich im. Willy’ego Brandta.
MicrosoftTeams-image 1-kopia          MicrosoftTeams-image 3-kopia

Stoisko niemiecko otrzymało również wsparcie od DAAD Polska, Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu, Katedry Jeana Monneta, Biura Łącznikowego Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 osób, a wspaniałe wsparcie partnerów stoiska, jak i zaangażowanie studentów sprawiły, że stoisko niemieckie należało do jednego z najbardziej obleganych podczas wydarzenia. 

MicrosoftTeams-image 4-kopia          MicrosoftTeams-image 6-kopia

Read 975 times Last modified on Friday, 24 June 2022 14:44