Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Tuesday, 28 March 2017

Spotkanie autorskie oraz prezentacja książki dr Ewy Fiuk "Obrazo-światy. Dźwięko-przestrzenie. Kino Toma Tykwera"

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Fiuk plakat baner 2


 

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta zaprasza na spotkanie autorskie z dr Ewą Fiuk. Autorką książki "Obrazo-światy. Dźwięko-przestrzenie. Kino Toma Tykwera". Jest to kolejna publikacja z serii "Niemcy–Media–Kultura". Jest to pierwsza publikacja w języku polskim, która obejmuje całość dorobku artystycznego niemieckiego reżysera Toma Tykwera. 

 

Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia 2017 o godz. 17:00 w sali nr 13 CSNE (ul. Strażnicza 1-3) a poprowadzi je dr Andrzej Dębski.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kina!

 

Plakat do pobrania TUTAJ

-------------

okł Obrazo-swiaty

 

 

 

Autorka opisuje twórczość Tykwera z niewątpliwym znawstwem, prowadząc Czytelnika po meandrach jego stylistycznych wyborów i fabularnych preferencji. W szkicowanym przez nią portrecie Tykwer jest reżyserem chętniej podejmującym tematy o wymiarze uniwersalnym czy globalnym niż wyłącznie niemieckim, choć zarazem z tego między innymi powodu wpisuje się on doskonale w wizję nowoczesnego twórcy niemieckiego właśnie.

 

dr hab. Konrad Klejsa

 

 

 

 

-------------

Dr Ewa Fiuk jest filmoznawczynią i germanistką, autorką wielu prac na temat współczesnego kina, ze szczególnym uwzględnieniem kina niemieckiego. Publikuje w tomach zbiorowych i czasopismach naukowych. W roku 2012 w serii "Niemcy–Media–Kultura" ukazała się jej książka "Inicjacje, tożsamość, pamięć. Kino niemieckie na przełomie wieków". Interesują ją związki filmu z innymi dziedzinami sztuki, filozofią, antropologią i polityką. Obecnie zajmuje się powiązaniami i wzajemnym wpływem filmu i opery.

Read 4373 times Last modified on Tuesday, 28 March 2017 12:10