Print this page
Wednesday, 15 October 2014

Otwarte spotkanie z profesorem filozofii Adamem Chmielewskim

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Zapraszamy na spotkanie otwarte z profesorem filozofii Adamem Chmielewskim. Rozmowa to kolejne spotkanie z cyklu „Europa Una”, którego Centrum jest współorganizatorem.

 

Przedmiotem wykładu będzie zagadnienie geostrategicznego wymiaru Unii Europejskiej, jako kontynuacji i uzupełnienia jej dotychczasowych wymiarów: historycznego i ekonomicznego. Potrzeba ustanowienia takiego wymiaru ujawnia się w obliczu problemów polityczno-ekonomicznych w bezpośrednim otoczeniu Unii Europejskiej, a także wskutek zmiany form aktywności międzynarodowej Stanów Zjednoczonych. Zagadnienie możliwości odgrywania przez Unię Europejską istotnej roli na arenie międzynarodowej będzie rozpatrywane w kontekście rozlicznych deficytów, które ujawniły się w okresie dziesięciolecia od wielkiego rozszerzenia Unii. Przeszkodą w budowie strategicznego wymiaru Unii Europejskiej jest zwłaszcza deficyt spójności politycznej i kulturowej, deficyt demokracji, a także deficyt ekonomiczny, przejawiający się w słabości mechanizmów regulacyjnych oraz niedostatecznej innowacyjności gospodarek europejskich.

 

Spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 18.00 w siedzibie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy pl. Bp. Nankiera 17 (wejście od strony ogrodu Ossolineum). 

 

Pobierz plakat.

 

Read 4186 times Last modified on Wednesday, 15 October 2014 12:43
Alicja Kuropatwa

Latest from Alicja Kuropatwa