Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Monday, 09 June 2014

Wizyta nowego ambasadora RFN, Rolfa Nikela w CSNE

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2014-06-08 ambasador 3

W piątek, 6 czerwca br. odwiedził CSNE, nowy ambasador RFN w Polsce, Rolf Nikel. Spotkał się z dyrektorem CSNE, prof. Krzysztofem Ruchniewiczem. Dyrektor przedstawił pracę Centrum, dotychczasowe osiągnięcia i wyzwania stojące przed placówką. Ambasador Nikel interesował się bieżącymi problemami relacji polsko-niemieckich i ich oceną. Dużo uwagi w rozmowie poświęcono sprawom europejskim, polskiej polityce wschodniej w sprawie Ukrainy, przyszłości Trójkąta Weimarskiego.

 

Z dużym zainteresowaniem ambasador Nikel zapoznał się z pracą Centrum. Interesował się prowadzonymi zajęciami dydaktycznymi, zwłaszcza kierunkiem dyplomacja europejska, które CSNE realizuje wraz z Wydziałem Nauk Społecznych UWr. Pan ambasador wyraził gotowość spotkania i dyskusji ze studentami, a w przyszłości stworzenia możliwości odbywania praktyk w ambasadzie.

 

Dyrektor Ruchniewicz poinformował także o prowadzonych aktualnie badaniach. Wręczył gościowi wybór ostatnich publikacji. Wśród nich znalazł się pierwszy tom rocznika: „Annual of European and Global Studies" wydawanego w języku angielskim przez prestiżowe wydawnictwo Edinburgh University Press oraz ostatni numer czasopisma „Silesia Nova", w którym znajduje się dział poświęcony wydarzeniom na Ukrainie.

 

Read 9273 times Last modified on Wednesday, 25 June 2014 10:40