Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Thursday, 15 April 2010

Centrum w TVP Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 

 

Jak niemieckie media elektroniczne oraz niemieccy internauci reagują, opisują, komentują tragiczną śmierć polskich pasażerów samolotu w lesie smoleńskim?

 

Na czołówkach niemieckich mediów tragiczne wiadomości o śmierci polskiego prezydenta, jego małżonki i - jak pisze die Welt na swojej stronie internetowej - elity politycznej Polski. Media podają w serwisach internetowych i politycznych informacje na temat tragedii na podstawie mediów polskich i rosyjskich dodając swoje komentarze. 

W niemieckich telewizjach informacyjnych n24 i n-tv była to pierwsza wiadomość w serwisie informacyjnym już o godzinie 10:00. Przypomnijmy, prezydencki samolot rozbił się o 8:56 czasu polskiego, zaś agencje informacyjne poinformowały o niej o 9:40.

Także większość niemieckich dzienników informuje o tragedii w internecie. Niemieckie media powołują się na polskie i rosyjskie źródła, które mówią, że nikt nie przeżył katastrofy.

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareagowało natychmiast na informacje o tragedii polskiego samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Kondolencje złożyli minister Guido Westerwelle, później do polskiego premiera dzwoniła także niemiecka kanclerz Angela Merkel.

Kanclerz Angela Merkel wraz ze swoim mężem Joachimem Sauerem wpisała się już w niedzielę w berlińskiej ambasadzie. Jak mówiła dziennikarzom, czuła wewnętrzną potrzebę, aby tak uczynić. I choć jej relacje z prezydentem Polski od zawsze oceniane były jako chłodne, to jednak ona sama miło wspomina Lecha Kaczyńskiego. W szczególności utkwiły jej w pamięci rozmowy na temat wolności oraz historii europejskiej.

"Pozostajemy w głębokim żalu i współczuciu z rodzinami ofiar oraz całym polskim narodem."

 

Te i inne informacje zjadą Państwo na naszym portalu publicystycznym Niemcy - Online, który dziś (14 kwietnia) będzie gościł na łamach TVP Wrocław oraz ogólnopolskiej stacji serwisowej TVP. INFO. Przybliżony czas emisji informacji o portalu i jego zasobach: godz. 21.45. 

 

Read 37511 times Last modified on Thursday, 02 December 2010 11:51