Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Saturday, 25 January 2014

Krzyżowa jako miejsce dialogu polsko-niemieckiego. Szanse na europejską narrację.

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Z przyjemnością informujemy, że ukazała się publikacja pt.: "Krzyżowa jako miejsce dialogu polsko-niemieckiego. Szanse na europejską narrację" pod redakcją Waldemara Czachura i Annemarie Franke.

 

Krzyzowa-okladka PL-do druku.pdf 2014-01-27 08-41-49Krzyżowa jako miejsce dialogu polsko-niemieckiego - pod tym tytułem kryją się refleksje osób zaangażowanych w sprawy Krzyżowej na tema potenciału tego miejsca i jego dziedzictwa dla stosunków polsko-niemieckich w integrującej się Europie. Podejmowane są tematy związane ze specyfiką polsko-niemieckiego pojednania w kontekście jedności Europy, z percepcją Kręgu z Krzyżowej w Polsce i Niemczech oraz z edukacją historyczną i obywatelską w Krzyżowej.

 

Zapraszamy do lektury i życzymy wielu inspiracji.

Pobierz publikację


Publikacja powstała w ramach projektu pt.: Stan i perspektywy narracji Krzyżowej w Polsce i Niemczech – analiza naukowa, realizowanym przez Fundację „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, Forschungsstelle Gedenkstätte Deutscher Widerstand w Berlinie i Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Projekt wspierany przez Polsko-Niemiecką Fundację na rzecz Nauki w Frankfurcie nad Odrą.

 

Read 34307 times Last modified on Monday, 27 January 2014 09:31