Donnerstag, 01 Dezember 2011

Nowa międzynarodowa sieć naukowa Featured

(0 votes)

Viktoria_Kaina_male2

Kwestie tożsamości jednostek i grup społecznych znajdują się w centrum zainteresowań badawczych nowo utworzonej, transdyscyplinarnej

i międzynarodowej sieci naukowej CSNE i Uniwersytetu w Jenie.

Europejskie Konsorcjum Badań Politologicznych (European Consortium for Political Research -ECPR) wsparło utworzenie przez prof. Ireneusza Pawła Karolewskiego (CSNE im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego) i prof. Viktorię Kaina (FSU Jena, Instytut Nauk Politycznych) Stałej Grupy Badawczej „Studia nad Tożsamością" (ECPR Standing Group „Identity“), która stała się częścią struktury instytucjonalnej ECPR.

Do zaplanowanych aktywności sieci należą: wspólne konferencje naukowe, warsztaty doktoranckie i i publikacje, a także rozwój projektów badawczych i wspieranie młodej kadry naukowej.

Już wiosną 2013 r. ma się odbyć w Jenie pierwsza szkoła wiosenna Stałej Grupy „Studia nad Tożsamością".

Więcej informacji w Internecie: http://www.ecpr-identity.uni-jena.de/.

prof._P._Karolewski_4.05.2011_7

Read 27557 times Last modified on Dienstag, 05 Juni 2012 07:16