Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Montag, 11 Januar 2010

Konkurs na stanowisko profesora nadzwyczajnego Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Konkurs na stanowisko profesora nadzwyczajnego w zakresie Ekonomii/ Nauk Społecznych, który jednocześnie będzie pełnił funkcję kierownika katedry w „Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich  im. Willy Brandta“ Uniwersytetu Wrocławskiego

 

Zadaniem Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, które jest finansowane wspólnie przez Uniwersytet Wrocławski oraz Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD), jest upowszechnianie nauki i prowadzenie pracy dydaktycznej na najwyższym poziomie, w celu lepszego zrozumienia i owocnego kształtowania stosunków polsko-niemieckich w zintegrowanej Europie.  

 

Osoba na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Ekonomii/ Nauk Społecznych w Centrum im. Willy Brandta będzie zatrudniona od 1.9. 2010  najpierw na okres 4 lat.  

 

Od kandydata wymagane są:

 

·         tytuł profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego

·         dorobek naukowy i dydaktyczny w dziedzinie współczesnych Niemiec w zakresie nauk społecznych lub ekonomicznych  

 • gotowość do prowadzenia praktycznych badań naukowych i do rozwijania innowacyjnych kierunków studiów, które będą przygotowywać studentów m.in. do pracy w organizacjach międzynarodowych.
 • gotowość do interdyscyplinarnej i integracyjnej współpracy z innymi katedrami Centrum im. Willy Brandta i z odpowiednimi instytutami i wydziałami Uniwersytetu Wrocławskiego
 • doświadczenie w kształceniu młodych naukowców (opieka nad doktorantami)
 • bardzo dobra znajomość języka niemieckiego lub polskiego; podstawowa znajomość drugiego z języków i gotowość do poszerzania jej; dobra znajomość języka angielskiego.
 • gotowość do zaangażowania w realizowanie celów i rozwój Centrum im. Willy Brandta i w związku z powyższym do przeprowadzenia się do Wrocławia na czas pracy w Centrum im. Willy Brandta.  

 

Płacę podstawową ustala się na podstawie przepisów krajowych. Ze względu na ponadregionalny (międzynarodowy) zasięg Centrum płaca ta zostanie stosownie podniesiona przez środki DAAD.  

 

 

Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:

 

 • podanie skierowane do JM Rektora UWr o zatrudnienie w katedrze w  Centrum im. Willy Brandta jako podstawowe miejsce pracy
 • życiorys
 • spis publikacji naukowych
 • list motywacyjny zawierający charakterystykę planowanych badań naukowych
 • opinia przynajmniej dwóch pracowników naukowych ze stopniem naukowym doktora habilitowanego w Niemczech / Polsce o osiągnięciach w dotychczasowej pracy naukowej oraz o kwalifikacjach kandydata na ww. stanowisko (z wyjątkiem promotora i rodzimego instytutu)
 • autoreferat zawierający charakterystykę dotychczasowych osiągnięć naukowych, dydaktycznych oraz organizacyjnych
 • odpis dyplomu uzyskania stopnia naukowego doktora habilitowanego lub dokumentu nadania tytułu profesora

 

 

Dokumenty należy składać przynajmniej w jednym z tych języków, ale w miarę możliwości w języku niemieckim i polskim.  

Przewidziany jest wstępny wybór na podstawie przedłożonych dokumentów. Nastepnie Rada Kuratorów Centrum im. Willy Brandta przeprowadzi szczegółowe rozmowy z kandydatami/kandydatkami i wyda odpowiednie rekomendacje rektorowi Uniwersytetu Wrocławskiego i prezydentowi DAAD.

 

 

 

Termin składania podań upływa z dniem 15. lutego 2010 r.  Proszę przesyłać dokumenty na następujący adres:


JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, Prof. dr hab. Marek Bojarski, Plac Uniwersytecki 1, PL 50-137 Wrocław

 

Kopie podania proszę przesłać do DAAD:  

DAAD, Hans Golombek, Leiter des Referats Mittelosteuropa, Kennedyallee 50, D-53175 Bonn

 
 

Read 55966 times Last modified on Donnerstag, 02 Dezember 2010 10:00
WBZ